Informuję, iż w związku zachorowaniami na koronawirusa w niektórych krajach osoby, które nie miały kontaktu z osobą chorą nie mają powodów do obaw. Jeśli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do najbliższego oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego. Jednocześnie apeluję, aby w związku z tzw. „okresem grypowym” nie wysyłać do szkoły przeziębionych i chorych dzieci. Przypominam także o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej: https://www.gov...
Archiwa blogów
Kolejne spotkanie w ramach projektu „Gminy – aktywni członkowie społeczności” z zakresu Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska odbyło się na terenie Powiatu Sokólskiego w dniach 31 stycznia – 2 lutego 2020 roku. W ramach wyjazdu uczestnicy szkolenia mogli wziąć udział w zajęciach takich jak: aktywne warsztaty z psychologiem, zajęcia ceramiczne, warsztaty pracy z drewnem czy też sportowe zmagania rodzin. Szczególnym zainteresowaniem, głównie pań cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem filcu oraz papierowej wikliny. Najmłodsi uczestnicy obozu mieli okazję, aby odprężyć się na spektaklu zaprezentowanym przez wolontariuszy europejskich EVS pod nazwą „Różnorodni”, który poprzedziło malowanie twarzy oraz tworzenie kul do kąpieli...
Czytaj dalejNoc z 7 na 8 lutego 2020 r. od godziny 20.00 do 7.00 kilkanaścioro miłośników sztuki filmowej spędziło w szkole. Uczestnicy mieli urozmaicony repertuar filmów (od filmów gangsterskich, horrorów, thrillerów, po komedie romantyczne i film familijny nad ranem). Organizatorzy przedsięwzięcia – samorząd szkolny – w osobach Adama Kłoczki i Huberta Dziemiacha, dziękują wszystkim za wspólnie spędzoną noc, zaś za pomoc organizacyjną i opiekę paniom: prof. Edycie Budnik oraz prof. Urszuli Lipskiej .
Tekst i zdjęcia: Adam Kłoczko
Czytaj dalejW naszej szkole realizacja projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka” w ramach programu Erasmus+ wchodzi już w bardzo zaawansowaną fazę. W dn.15 – 22.03.2020 dziewięcioro uczniów pod opieką nauczycieli wyjedzie do partnerskiej szkoły w Stambule w celu realizacji założonych zadań projektowych w ramach 5. mobilności.
05.02.2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli zaangażowanych w projekt. Gośćmi specjalnymi tego spotkania byli wolontariusze z Turcji, dobrze znani dąbrowskiej młodzieży – Duygu Isik pracująca w MGOK w Dąbrowie Białostockiej i Ogiuzha Alpat , aktualnie pracujący w Białymstoku, od 3 lat przebywający w Polsce i zresztą świetnie mówiący w naszym języku...
Czytaj dalejTegoroczne ferie uczniowie kl. mundurowych (pierwszych i drugiej) spędzili bardzo pracowicie. W dn.26.01. – 29.01.2020 uczestniczyli w manewrach zlokalizowanych na terenie naszej szkoły a prowadzonych przez żołnierzy z Białostockiego Obwodu Strzeleckiego.
Dzień pierwszy poświęcony był na utrwalenie musztry wśród pierwszych klas. Nie zabrakło gier i zabaw integracyjnych. Jak podkreślali żołnierze, ważnym elementem manewrów był kurs lekkiej piechoty dla klas mundurowych, a w tym szkolenie z topografii i nawigacji lądowej. Młodzież doskonaliła następujące zagadnienia:
– parokroki,
– odnajdowanie punktów przy pomocy systemu meldunkowego MGRS,
– planowanie marszu z punktu do punktu przy zastosowaniu „ADOA”,
– rola deklinacji magnetycznej,
– wyznaczanie azy...
16 stycznia 2020 roku po raz siedemnasty w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej, jak co roku uroczyście i z godnością, obchodzono Dzień Patrona Szkoły – Generała Nikodema Sulika.
W uroczystości udział wzięli:
- Wicestarosta Powiatu Sokólskiego – Jerzy Białomyzy,
- Sekretarz Gminy Dąbrowa Białostocka Leszek Kiejko,
- Zastępca Komendanta Placówki Straży Granicznej j w Nowym Dworze – mjr Zofia Zielepucha,
- Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – Maciej Sulik,
- Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Prezes Fundacji Gama – Andrzej Kamliński.
Obchody rozpoczęły się od przemówienia dyrektora Zespołu Szkół – Jarosława Budnika, który uzasadniał potrzebę istnienia bohaterów we współczesnym, zmaterializowanym świecie: „Dzisiejszy świat potrzebuje bohaterów...
Czytaj dalejPowiatowy Konkurs Prozy i Piosenki Żołnierskiej jest wpisany w obchody Dnia Patrona Szkoły Generała Nikodema Sulika. Ma on na celu upamiętnienie czasów, w których przyszło żyć i walczyć pokoleniu generała Sulika, jak również popularyzację patriotycznych postaw wśród młodzieży, wyszukiwanie i promocję młodych talentów.
Konkurs odbył się dn. 14 stycznia 2020 r. w M – GOK i uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy, Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz oraz zastępca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Nowym Dworze. mjr Zofia Zielepucha.
W konkursowe szranki stanęło 15 wykonawców ze SP nr 2 w Sokółce, SP w Bagnach oraz ZS w Dąbrowie Białostockiej...
Czytaj dalejWszystkich amatorów i miłośników strzelectwa uczących się w naszej szkole zapraszamy na I Licealny Turniej Strzelecki. Turniej odbędzie się w najbliższy czwartek 16.01.2020 r. i będzie jednym z punktów obchodów Dnia Patrona Szkoły. W czasie turnieju uczestnicy rywalizować będą strzelając z broni pneumatycznej na dystansie 10m. Uczestnicy po zakończeniu zapisów rywalizować będą wg ogłoszonego we środę harmonogramu. Zapisy: do g. 12.00 dn. 15.01.2020 osobiście u Pana Tomasza Leszkowicza lub poprzez messenger FB. Sponsor nagród książkowych: Kuźnia Bohaterów
Czytaj dalej

























