Informacja dyrektora szkoły do rodziców/opiekunów w związku z przypadkami koronawirusa na terenie niektórych krajów.

Informuję, iż w związku zachorowaniami na koronawirusa w niektórych krajach osoby, które nie miały kontaktu z osobą chorą nie mają powodów do obaw. Jeśli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do najbliższego oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego. Jednocześnie apeluję, aby w związku z tzw. „okresem grypowym” nie wysyłać do szkoły przeziębionych i chorych dzieci. Przypominam także o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie