Archiwa blogów

ŚWIĘTO PATRONA w ZESPOLE SZKÓŁ GEN. SULIKA – V POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „Nikodem Sulik w ZSRR, IX 1939-XI 1942”

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej na w/w temat.  Konkurs  adresowany był do uczniów ze szkół z terenu powiatu sokólskiego i  augustowskiego i odbywał się pod honorowym  patronatem: Starosty Sokólskiego, Burmistrza Dąbrowy Białostockiej oraz Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku, zaś za jego organizację i  przygotowanie odpowiedzialna była mgr Jolanta Konstańczuk – nauczyciel fizyki.

Na konkurs wpłynęło 13 prac z następujących szkół:

  • Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Popiełuszki w Suchowoli,
  • Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej,
  • Zespół Szkół Rolniczych im. mjr. Hubala w Sokółce,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bagnach.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Sokółce, Urząd Miej...

Czytaj dalej

Święto Patrona Szkoły w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika – XVIII Powiatowy Konkurs Historyczny „Generał Nikodem Sulik i polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”

Najstarszym realizowanym w naszej szkole (po raz 18.) jest konkurs historyczny „Generał Nikodem Sulik i polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”. Także honorowy patronat nad nim objął Starosta Sokólski – Piotr Rećko i Burmistrz Dąbrowy Białostockiej – Artur Gajlewicz. Za jego organizację odpowiedzialny był mgr Krzysztof Malinowski. W przygotowaniach pomagał także mgr Mirosław Hańczaruk. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Pięciu uczniów z najwyższą ilością punktów kwalifikuje się do części ustnej. Później finaliści toczą walkę o nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Sokólskiego, Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku oraz CzesławaRogalskiego.
Ostateczne wyniki ...

Czytaj dalej

Życzenia Noworoczne

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, rodzicom i opiekunom, partnerom społecznym wspierającym naszą działalność, sympatykom i malkontentom, ślemy najserdeczniejsze życzenia z okazji  Nowego 2020 Roku.

Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej Jarosław Budnik oraz Wicedyrektor Joanna Renata Pigiel

Czytaj dalej

Dlaczego warto zostać studentem Akademii Wojsk Lądowych

Do podjęcia takiego właśnie wyzwania przekonywali uczniów, głównie czterech klas mundurowych, ale także kl. Ia i II b, niedawni absolwenci naszego liceum a aktualnie studenci Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Na spotkaniu w dn. 13.12.2019 r.  przedstawili bogatą ofertę edukacyjną swojej uczelni i zachęcali do studiowania na AWL. Wart dodać, że aktualnie na tej elitarnej wojskowej uczelni (jednej z czterech w Polsce), studiuje  czworo naszych absolwentów:

  • Karolina Budnik jest studentką III r., kierunek – dowodzenie, specjalność-logistyka;
  • Kamil Pałkiewicz – student II r., kierunek – inżynieria bezpieczeństwa, specjalność – saperska ,
  • Maciej Budnik – student I r., kierunek – dowodzenie, specjalność- pancerno –zmechanizowana,
  • Marek Kamliński – student ...
Czytaj dalej

Wspominamy wielką grecką przygodę z matematyką w tle

Dn. 20.11.2019 r. odbyło się spotkanie podsumuwujace  4. mobilność  w ramach projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka” ze środków Erasmus+ . Wzięli w niej udział nauczyciele wyjeżdżający na Kretę, uczniowie –  uczestnicy owej  mobilności wraz ze swoimi rodzicami a także dyrekcja szkoły. Przy herbatce, smakołykach przywiezionych z Ierapetry i cieście pieczonym przez rodziców wspominano pobyt na Krecie. Dużą atrakcją była prezentacja zdjęć przygotowana przez Janusza Bielawskiego, naszego nieocenionego fotografa.

Na spotkaniu podkreślano nie tylko wartość edukacyjną projektu. Młodzi ludzie, bogatsi o ciekawe wspomnienia, zaskarbili sobie także nowe przyjaźnie i  znajomości  z dalekiej Krety czy też Turcji...

Czytaj dalej

Obóz szkoleniowy w Varenie w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa -Polska

W ramach projektu „Gminy – aktywni członkowie społeczności” z zakresu Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska w dniach 6-8 grudnia 2019 roku, odbyło się kolejne 3-dniowe szkolenie, przygotowane przez Samorząd Rejonu Orańskiego. W ramach wyjazdu uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach takich jak: aktywne warsztaty z psychologiem, aerobik, w tym aerobik wodny. Zorganizowany został także kilkugodzinny pobyt w Centrum Młodzieżowym w Varenie, w ramach którego przedstawione zostały formy zajęć grupowych realizowanych na rzecz rodzin. Były to: wirtualne zwiedzanie okolic Vareny, elementy terapii kolorami i zapachowej, zajęcia z malowania na wodzie oraz wiele innych form integracyjnych (np. kototerapia)...

Czytaj dalej

Umowa na dofinansowanie umundurowania dla uczniów klasy mundurowej podpisana.

W dniu 14 listopada 2019 r. Powiat Sokólski reprezentowany przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko oraz członka Zarządu Powiatu Sokólskiego Jerzego Białomyzego, przy udziale Jolanty Mordas – Skarbnika Powiatu Sokólskiego zawarł umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej reprezentowanym przez Pana Waldemara Zubka – Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych. Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze środków dotującego zadań bieżących w związku z udziałem Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej w realizacji „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

W ramach programu Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej otrzymał dofinansowanie w kwocie 17 850 zł na  umun...

Czytaj dalej

Projekt „Gminy – aktywni członkowie społeczności” – obóz szkoleniowy

W ramach projektu „Gminy – aktywni członkowie społeczności” z zakresu Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska w dniach 15-17 listopada 2019 roku, 40 osobowa grupa mieszkańców Powiatu Sokólskiego uczestniczyła w 3-dniowym szkoleniu, który odbywał się w miejscowości Ejszyszki na Litwie. W obozie szkoleniowym uczestniczyli między innymi Starosta Powiatu Sokólskiego Piotr Rećko wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej Jarosławem Budnikiem. W ramach wyjazdu uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach takich jak: zawody sportowe dla dzieci w sali gimnastycznej w Ejszyszkach, aerobik wodny, fitness, zajęcia z psychologiem. Mogli również poznać tajniki przygotowywania litewskiego sękacza...
Czytaj dalej

Wywiadówka

Wszystkich rodziców/opiekunów prawnych naszych uczniów zapraszamy na wywiadówkę śródroczną, która odbędzie się w najbliższy wtorek (3 grudnia 2019 roku) od godziny 15.30 do 17.30.

Czytaj dalej

Uwaga! Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

 Konkurs w naszej szkole zostanie przeprowadzony w dniu 27 listopada 2019 r.o godz. 11 45 (5.godz. lek.)  w pracowni polonistycznej nr 11. 

Czas pisania testu – 5o minut.

Proszę wziąć ze sobą ze sobą  czarny długopis.

Zapraszamy!

Uczestnicy Ogólnopolskiego  Konkursu Polonistycznego  „Fraszka”

w dn. 27 listopada 2019 r. (środa)   godz. 11 45:

Pracownia nr 11

  1. Agnieszka Budnik                                     kl III A
  2. Sebastian Kotowski                                   kl. III B
  3. Patryk Sak
  4. Aleksandra Stanisławczyk                          kl. II A
  1. Dominika Stankiewicz
  2. Emilia Szczęsnowicz
  3. Wiktoria Walenciej
  4. Małgorzata Sawoszewicz

 

  1. Agnieszka Piruta                II...
Czytaj dalej