Rekrutacja 2018/19

Zasady-rekrutacji-do-klas-pierwszych-2018

Oto, jakie klasy przygotowaliśmy dla gimnazjalistów:

Klasa sportowo-mundurowa. Składa się ona z dwóch grup: pierwszej  dla zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności w zakresie piłki ręcznej w ramach ministerialnego programu: Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej. Taki ośrodek zarówno dla dziewcząt jak i chłopców, jako jedyny w województwie na poziomie ponadgimnazjalnym funkcjonuje w naszej szkole. Oprócz zajęć sportowych nie zabraknie wyjazdów, zgrupowań (m.in. w Spale) zajęć szkoleniowych i innych. Zasady rekrutacji do klasy sportowej na stronie: http://zprp.pl/archiwa/37720

Drugą częścią klasy sportowej, jest część mundurowa działająca dzięki  wsparciu Wojskowej Komendy Uzupełnień,, 18 Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku, Akademii Sztuki Wojennej z Warszawy i innych podmiotów wspierających. Dla uczniów będą organizowane manewry (także w Osowcu) i wyjazdy na uczelnie i do jednostek wojskowych.

Powstaną także klasy: politechniczno – medyczna (przedmiot uzupełniający: rysunek techniczny i ratownictwo medyczne)  i prawniczo-medialna (przedmioty uzupełniające: podstawy prawa i dziennikarstwo). Nazwy profili określają tematykę wiodącą dla klasy realizowaną w ramach godzin do dyspozycji wychowawcy. W ramach klas organizowane będą wyjazdy i spotkania tematyczne.

Nadal wyróżnikiem naszej szkoły będzie możliwość wyboru przedmiotów rozszerzonych, dyscypliny realizowanej w ramach zajęć z wychowania fizycznego oraz języka obcego  realizowanego jako podstawowy i uzupełniający.

W ramach Szkoły Branżowej I stopnia planujemy powołanie klasy wielozawodowej, w ramach której uczeń będzie mógł wybrać zawód, szkoła zaś pomoże znaleźć mu pracodawcę, u którego realizować będzie praktyczną naukę zawodu.