Kierunek Stambuł – spotkanie organizacyjne

W naszej szkole realizacja projektu  „Królowa jest tylko jedna – Matematyka” w ramach programu Erasmus+  wchodzi już w bardzo zaawansowaną fazę. W dn.15 – 22.03.2020  dziewięcioro uczniów pod opieką nauczycieli wyjedzie do partnerskiej szkoły w Stambule w celu realizacji założonych zadań projektowych w ramach 5. mobilności.

05.02.2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli  zaangażowanych w projekt. Gośćmi specjalnymi tego spotkania byli wolontariusze  z Turcji, dobrze znani dąbrowskiej młodzieży – Duygu Isik pracująca w MGOK w Dąbrowie Białostockiej i Ogiuzha Alpat , aktualnie pracujący w Białymstoku, od 3 lat przebywający w Polsce i zresztą świetnie mówiący w naszym języku. Swoją obecnością także zaszczycił Nas Maciej Sulik – dyrektor MGOK.

Duygu ,mieszkająca na stałe w Stambule, przygotowała  prezentację multimedialną, w głównej mierze mówiącej  o atrakcjach Stambułu, jego charakterystycznym położeniu – jedyne miasto  na świecie leżące na dwóch kontynentach. Także wspomniała o kulturze, a przede wszystkim jedzeniu i kuchni tureckiej. Wykład Duygu prowadzony był w języku angielskim, zaś jej wypowiedź uzupełniał Ozyi już po polsku. Uczniowie i rodzice mieli sporo pytań, na które odpowiadali nasi goście.

Na zakończenie spotkania omówiono sprawy organizacyjne związane z wyjazdem.

Tekst i zdjęcia: Edyta Budnik