Archiwa blogów

Obchody Dnia Weterana 23. 0 5. – 24. 05. 2018 Jeden cel – wspólna misja. Weterani są z nami.

W dn. 23. 05. – 24. 05. 2018 w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika odbędą się po raz pierwszy obchody Dnia Weterana. Impreza ma charakter edukacyjno – sportowy. Przyświecają jej następujące cele:

  • upamiętnienie weteranów służących w misjach poza granicami państwa;
  • wsparcie weteranów rannych i poszkodowanych;
  • propagowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży;
  • wzmacnianie pozytywnego wizerunku polskiego żołnierza;
  • przekazywanie wiedzy i informacji na temat działań żołnierzy polskich w misjach poza granicami państwa;
  • propagowanie akcji „List do żołnierza”;
  • kontynuacja współpracy z 18. Białostockim Pułkiem Rozpoznawczym w Białymstoku i 1 Brygadą Obrony Terytorialnej w Białymstoku;
  • rozwijanie rywalizacji sportowej w duchu fair – play.

Program obchodó...

Czytaj dalej

Apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

By upamiętnić 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja i przypomnieć młodzieży okoliczności powstania tego dokumentu uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną. Pod opieką merytoryczną nauczycieli: Krystyny Kopanko, Krzysztofa Malinowskiego, Mirelli Stupak i Joanny Krahel (odpowiadała za oprawę multimedialną) nasza zdolna młodzież stworzyła niebanalny scenariusz i we współczesny sposób zobrazowała dzieje naszego narodu w niełatwym dla Polaków okresie. W apelu wystąpili: Samanta Świetlicka, Karolina Grygorczyk, Weronika Kułak, Michalina Silwonik, Patrycja Oliwia Lipska, Michał Kuźma i Paweł Masłowski. Julian Malinowski zadbał o oprawę muzyczną a Patrycja Kopeć i Monika Filewicz wykonały dekoracje ( oryginalną szafę).

Wszystkim obecnym n...

Czytaj dalej

Uroczyste pożegnanie maturzystów Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej

Powtarzając za L. M. Montgomery, że „Całe życie składa się z tylko z powitań i pożegnań” w  ostatni piątek kwietnia mogliśmy doświadczyć tej odwiecznej, ale smutnej  prawdy. Po trzech latach nauki maturzyści opuszczają mury naszej szkoły. Dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy dołożyli wielu starań, aby przygotować ich nie tylko do egzaminu maturalnego, ale też do dorosłego, wartościowego życia. Podkreślali, że absolutnie nie mogą mieć kompleksu prowincji, bo to właśnie wielcy ludzie pochodzą z prowincji.  Do abiturientów zwrócił się dyrektor  Jarosław Budnik:

„Zostawiliście w naszej szkole cząstkę siebie. I my będziemy o tym pamiętać. Te twarze, osoby, skojarzenia pozostaną w nas na zawsze, uwierzcie nam...

Czytaj dalej

Zdolni, utalentowani, pracowici, czyli uroczystość rozdania stypendiów Starosty Sokólskiego na II semestr r. szk. 2017/2018

Dn. 27.04.2018 w naszej szkole miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Sokólskiego w ramach szóstej edycji “Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski”.  Prócz Starosty  Sokólskiego Piotra Rećki gościliśmy  także wicestarostę Jerzego Białomyzego, członka Zarządu Powiatu Sokólskiego – Alicję Rysiejko i Dyrektor Wydz. Spraw Społecznych – Annę Aniśkiewicz. Spośród 140 stypendiów przyznanych w całym powiecie najzdolniejszym uczniom, naszej szkole przypadło – 41 (16 naukowych, 25 sportowo – artystycznych). Stypendystom serdecznie gratulujemy i motywujemy do dalszej wytrwałej, systematycznej pracy, bo warto!

STYPENDIA NAUKOWE:

  1. Justyna Kło...
Czytaj dalej

Katarzyna Sutuła wygrała konkurs plastyczny p.h. „Rosja jest piękna”!

Znamy już wyniki  konkursu plastycznego „Rosja jest piękna” zorganizowanego przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Nasza uczennica Katarzyna Sutuła z klasy IIIb, autorka pracy „Moskwianka”,  zajęła pierwsze miejsce! Pracowała pod opieką Katarzyny Sidorowicz.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

Jesteśmy w programie pilotażowym Ministerstwa Obrony Narodowej dla klas wojskowych!

Moi drodzy! MAMY TO! Długo czekaliśmy na tą decyzję. I nastąpiła. W dniu dzisiejszym Minister Obrony Narodowej zatwierdził wykaz szkół które od nowego roku szkolnego będą realizować II EDYCJĘ PROGRAMU PILOTAŻOWEGO MON DLA KLAS WOJSKOWYCH. I co najważniejsze: w wykazie szkół zakwalifikowanych do programu znalazła się nasza szkoła – Zespół Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Jesteśmy wśród pięciu w województwie podlaskim zakwalifikowanych klas mundurowych...
Czytaj dalej

Podpisane porozumienie ze szkołą artystyczną z Białorusi

22 kwietnia 2018 roku nasza szkoła zyskała kolejnego partnera. Jest nim Państwowa Instytucja Oświatowa „Ozierycko- Słobodska” Szkoła Sztuk w Słobodzie na Białorusi. Stosowne porozumienie podpisała dyrektor szkoły artystycznej Natalia Djaczuk oraz dyrektor Jarosław Budnik. Celem rozpoczętej współpracy jest zapoznanie się z kulturą i tradycjami Polski i Białorusi a także organizowanie wspólne imprez i wymiany młodzieży. Uzdolniona artystycznie młodzież z Białorusi uczestniczyła w Dąbrowskich Spotkaniach z Kulturą Białoruską, dając obraz zróżnicowanych artystycznie talentów – taniec, śpiew, gra na instrumentach.

Czytaj dalej

„Kilometry dobra” w naszej szkole…

Uwaga to już jutro! Na godzinie wychowawczej chcielibyśmy zrealizować najważniejszy element  ogólnopolskiej kampanii ,,Kilometry Dobra”, organizowanej  przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Jest to akcja charytatywna, która ma na celu zebranie funduszy na wyposażenie Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień ,,Metanoia”.
Właśnie w najbliższy czwartek (12.04.2018  o godz.12.45)  odbędzie się zbiórka złotówek.   Z nich utworzony będzie łańcuch w dniu 3 czerwca 2018 r. w Białymstoku. Liczymy na Wasze serce i wrażliwość.Planujemy w ten sposób wspólnie z innymi organizacjami biorącymi udział w tej akcji, pobić Rekord Guinnessa należący obecnie do austriackiej organizacji, która ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z miliona jednocentówek euro...

Czytaj dalej

Dzień Otwarty Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej – zapraszamy

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej zapraszają uczniów III klasy gimnazjum i ich rodziców na Dzień Otwarty naszej szkoły który odbędzie się 10 kwietnia 2018 roku. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz działalności klasy sportowej w specjalizacji piłka ręczna i sportowo-mundurowej w formie musztry i pokazu samoobrony. Uczniowie i ich rodzice będą mogli zwiedzić szkołę oraz internat a także zapoznać się ze stoiskami przygotowanymi przez nauczycieli i uczniów a także partnerów szkoły...

Czytaj dalej

Ogłoszenie o naborze kandydatów na zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe, dodatkowe zajęcia wyrównawcze z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych oraz kursy specjalistyczne w ramach projektu pn. „Kompetentni i wykwalifikowani”

Powiat Sokólski informuje, że w związku z realizacją  projektu pn.: „Kompetentni i wykwalifikowani” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego  na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa III Kompetencje i Kwalifikacje, Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki – poza ZIT BOF,
z dniem 7 lutego 2018 r. ogłasza I edycję naboru kandydatów na określone poniżej formy wsparcia objęte projektem:

  • zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe z języka angielskiego,
  • zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe w zakresie n...
Czytaj dalej