Archiwa blogów

Sylwia i Karolina ponownie w finale okręgowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

12 grudnia 2017 roku  miało miejsce spotkanie w siedzibie Delegatury Krajowego  Biura Wyborczego w Suwałkach związane z udziałem dwóch uczennic naszej szkoły Sylwii Czarneckiej i Karoliny Grygorczyk w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” . Zarówno Sylwia jak i Karolina zakwalifikowały się do finału okręgowego tego konkursu. Poziom był szczególnie wysoki, ponieważ zaledwie 10 uczniów  z  całego województwa będzie się zmagać o jedno miejsce premiowane udziałem w finale centralnym. Przypominamy, iż w ubiegłym roku to właśnie Karolina Grygorczyk reprezentowała godnie nasze województwo zajmując III miejsce w kraju. W trakcie spotkania nasze uczennice zostały nagrodzone za udział zarówno w poprzedniej, jak i obecnej edycji konkursu...

Czytaj dalej

Gabriel Szymczyk wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Fraszka na Niepodległość”

Z radością informujemy, że Gabriel Szymczyk ucz. Kl. III mundurowej pracujący pod kierunkiem Edyty Ołdziejewskiej – Budnik, (ale także nieocenioną pomocą służył tata Jan Szymczyk), zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Fraszka na Niepodległość”, organizowanym przez Fundację „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Warunkiem udziału w konkursie było napisanie utworu rymowanego spełniającego definicję fraszki. Jej tematyka  to  odzyskanie przez Polskę niepodległości w szerokim rozumieniu. Można było opisać wydarzenie, jak i postać z nim związaną, formację wojskową, bitwę, potyczkę, słowem wszystko co historycznie można skojarzyć z odzyskaniem niepodległości i walką o utrzymanie granic...

Czytaj dalej

Konkurs na ozdoby świąteczne

Świąteczny czas opanował naszą szkołę. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie przygotowali ozdoby wykonane własnoręcznie z papieru. Na zdjęciach możemy zobaczyć efekty ich pracy. Zwyciężyła klasa 1a za swą oryginalność. Drugie miejsce zajęły: klasa 2a i 2b.
Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo oraz zaangażowanie i liczymy na równie dużą kreatywność w następnych miesiącach. 😁
Samorząd szkolny pozdrawia i życzy Wesołych Świąt!

Anna Wysocka

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Sti...

Czytaj dalej

W atmosferze świąt, czyli jasełka w naszej szkole

21 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się jasełka. Przygotowali je uczniowie z klasy I b pracujący pod opieką merytoryczną księdza Adama Turlińskiego. Zgodnie z tradycją widowiska o Bożym Narodzeniu głównymi bohaterami byli: Maryja i Józef, Trzej Królowie, piękne anioły i pastuszkowie (rewelacyjna rola Pawła Masłowskiego) oraz zwykli mieszkańcy Betlejem. Spektakl przeplatany był wspólnie zaśpiewanymi przez całą społeczność szkolną kolędami i pastorałkami. Na zakończenie spotkania po świątecznych życzeniach złożonych przez dyrektora szkoły Jarosława Budnika i wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Adama uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły podzielili się opłatkiem.
Zaprezentowane jasełka sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżają...
Czytaj dalej

Życzenia

Zdrowych-wesolych-Swiat-Bozego-Narodzenia-kartka-jola-001

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia – ciepłej, rodzinnej atmosfery, przepojonej radością i pokojem, płynącej od żłóbka oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku – przesyła Dyrektor Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika Jarosław Budnik .

Czytaj dalej

„Paczka dla Seniora 2017”

Społeczność szkolna Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika aktywnie włączyła się w  zbiórkę darów rzeczowych i przygotowania paczek dla Seniorów w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Celem akcji .”Paczka dla Seniora 2017” zainicjowanej przez Komitet Społeczny we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dąbrowie Białostockiej, jest przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących seniorów.  Celem przedsięwzięcia jest także uwrażliwienie młodszego pokolenia na potrzeby osób starszych.

Oprócz paczek przygotowanych przez większość klas liceum i kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, swoje podarunki  zorganizowali także nauczyciele i pracownicy szkoły.

 

Czytaj dalej

Stypendia rozdane. 45 stypendiów dla uczniów naszej szkoły.

Powiatowa Gala Stypendialna odbyła się 15 grudnia 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce. Była ona podsumowaniem dwóch programów:  stypendialnego realizowanego przez Powiat Sokólski w ramach piątej edycji oraz związanego z projektem „Kompetentni i wykwalifikowani” i przeznaczonego dla uczniów szkół zawodowych i techników.  W programie stypendialnym Starosty Sokólskiego nasi uczniowie otrzymali 44 stypendia a kolejne jedno zostało przyznane w związku z udziałem w programie unijnym.

Oto pełna lista naszych stypendystów:

  1. Mateusz Czarkowski
  2. Justyna Ławrynowicz
  3. Sylwia Czarnecka
  4. Michał Topolewski
  5. Natalia Dziemiach
  6. Karolina Grygorczyk
  7. Dominika Sutuła
  8. Anzhelika Sinkievich
  9. Agnieszka Budnik
  10. Mateusz Łantowski
  11. Anna Wysocka
  12. Karolina Maja Jadeszko
  13. Dominika C...
Czytaj dalej

„Fraszka na Niepodległość”

Kochani Internauci i Facebookowicze! Nasi młodzi, zdolni literaci biorą udział w konkursie na fraszkę, której tematem jest odzyskanie przez Polskę niepodległości w szerokim rozumieniu. Można było opisać wydarzenie, jak i postać z nim związaną, formację wojskową, bitwę, potyczkę, słowem wszystko co historycznie można skojarzyć z odzyskaniem niepodległości i walką o utrzymani granic. Dodatkowym atutem w ocenie pracy będzie ilość głosów w głosowaniu internetowym, które właśnie trwa  na stronach Konkursu WWW.czasbohaterów.pl w dniach 10 – 13 grudnia 2017 r. Każdy użytkownik będzie mógł oddać tylko jeden głos. Oddane głosy internautów Jury będzie traktowało jako wskazówkę. Zatem prosimy Kochani o wsparcie. Oto nasi uczestnicy i ich utwory:

  1. Maciej...
Czytaj dalej

Uwaga dyżur nauczycielski 5 grudnia 2017

Przypominamy, że zbliża się kolejny pierwszy wtorek miesiąca (tym razem 5 grudnia 2017) w trakcie którego nauczyciele Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej czekają w godzinach 15.30 – 17.00 na rodziców i opiekunów prawnych naszych uczniów. Zapraszamy, tym bardziej, że zbliża się koniec pierwszego półrocza 2017/18.

Czytaj dalej

Otrzęsiny klas pierwszych

16 listopada 2017 w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Trzy klasy zmagały się w konkurencjach przygotowanych przez nowy samorząd uczniowski. Były one oceniane przez bezstronne nauczycielskie jury. Pierwsze konkurencje składały się z quizu sprawdzającego znajomość naszych realiów szkolnych i nauczycieli tam pracujących. Kolejne zadanie polegało na przebraniu się klasy za inny profil, zupełnie nieadekwatny do tego, w którym dana klasa się uczy i zaprezentowanie wierszyka o niej oraz swoim wychowawcy. W dalszej części konkurencji oceniana była zręczność w łapaniu nakręcanej myszki ustami. Potem wśród uśmiechów uczniów mogliśmy zobaczyć uśmiechy wychowawców, gdy ujrzeli swoje portrety namalowane… ustami wychowanków...

Czytaj dalej