Uroczyste pożegnanie maturzystów Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej

29/04/2018 Inne

 

Powtarzając za L. M. Montgomery, że „Całe życie składa się z tylko z powitań i pożegnań” w  ostatni piątek kwietnia mogliśmy doświadczyć tej odwiecznej, ale smutnej  prawdy. Po trzech latach nauki maturzyści opuszczają mury naszej szkoły. Dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy dołożyli wielu starań, aby przygotować ich nie tylko do egzaminu maturalnego, ale też do dorosłego, wartościowego życia. Podkreślali, że absolutnie nie mogą mieć kompleksu prowincji, bo to właśnie wielcy ludzie pochodzą z prowincji.  Do abiturientów zwrócił się dyrektor  Jarosław Budnik:

„Zostawiliście w naszej szkole cząstkę siebie. I my będziemy o tym pamiętać. Te twarze, osoby, skojarzenia pozostaną w nas na zawsze, uwierzcie nam. Można by rzec, że kolejny bardzo aktywny rocznik opuszcza mury tej szkoły, jest to zawsze smutek, zawsze trochę żal. Wiemy, że jeszcze z nami przez chwilę zostaniecie, bo trzeba będzie napisać matury. Liczę na to, że matury będą przepustką do innego świata, nie znaczy wcale, że lepszego. Bo, jak mówią wasi koledzy i koleżanki, którzy są już absolwentami, najchętniej wróciliby do liceum. Nie dajcie się temu światu, postawcie tam twarde warunki i kształtujcie swoje osobowości tak, aby powiedzieć po kolejnych latach, że zrobiłem, co mogłem, osiągnąłem, co chciałem, że mi się udało. Tego z całego serca wam życzę”

W czasie uroczystości najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi ufundowanymi  przez Radę Rodziców. Wyróżniającym się abiturientom w obszarze nauki, sportu, działalności artystycznej czy też społecznej na rzecz środowiska szkolnego lub lokalnego wręczono listy gratulacyjne dla rodziców. Starostwo Powiatowe ufundowało także nagrody książkowe dla trojga najlepszych uczniów (z najwyższą średnią):

·         Michał Topolewski – 5,36

·         Dominika Chodziutko – 5,2

·         Karolina Zujko – 5,1

Uczniom klasy mundurowej wręczono certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.

Tegoroczni abiturienci zrewanżowali się także piękną pamiątką. Przygotowali gablotę z pamiątkowymi zdjęciami wszystkich trzecioklasistów, którą złożyli na ręce dyrektora  szkoły.

Apel był także okazją do podsumowania innych szkolnych konkursów (chemicznego „Alchemik”, literackiego „Ekspert z „Lalki”, plastycznego „Rosja jest piękna”).

 

Mamy nadzieję, że w pamięci tegorocznych absolwentów pozostaną tylko mile i piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. Powodzenia w dalszym życiu, kochani, młodzi ludzie!

 

Tekst: Edyta Budnik,  zdjęcia: Kamil Guziejko