Obóz dochodzeniowy naszych szczypiornistek

Ferie większości z nas kojarzą się ze słodkim lenistwem w domu lub w ośrodkach wypoczynkowych, jednak nie dla naszych szczypiornistek. Dziewczyny wraz ze swoim trenerem Mirosławem Tokajukiem zabrały się do pracy nie szczędząc  czasu, potu i energii.

Codziennie rano spotykały się na 90 minutowym treningu, na którym szkoliły umiejętności indywidualne.  Następnie udawały się na obiad do stołówki w naszymi internacie oraz zajęcia teoretyczne.  Po krótkiej przerwie odbywał się drugi trening, poświęcony zazwyczaj zagraniom taktycznym. Na codzienne spotkania na naszą halę przybywały tez dziewczyny z dąbrowskiego gimnazjum wraz ze swoją trenerką Elżbieta Adamowicz.

Grupa ponad 20 dziewcząt doskonaliła swoje możliwości w zakresie ataku pozycyjnego, obrony, szyb...

Czytaj dalej

Obchody dni Patrona Szkoły

13 stycznia 2013
11.00 Msza święta w Kościele w Dąbrowie Białostockiej w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

18 stycznia 2013
9.00 Spotkanie z wychowawcami w klasach
9.00 Eliminacje pisemne XI Powiatowego Konkursu „Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”
9.45 Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły na hali szkolnej
10.20 I Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej na sali gimnastycznej
11.30 Finał ustny XI Powiatowego Konkursu „Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”
13.00 Spotkanie z wychowawcami w klasach

Klasy III miały zajęcia od 8.00 wedle odrębnego rozkładu z przedmiotów maturalnych.

Obchody dni Patrona Szkoły zainaugurowała uroczysta Msza Święta w intencji uczniów, nauczycieli i prac...

Czytaj dalej

Manewry klas pierwszych

W dniach 11-13 stycznia w naszej szkole odbyły się pierwsze manewry dla najmłodszych klas mundurowych. Program obejmował intensywne ćwiczenia z musztry, zajęcia z samoobrony, a także rywalizację strzelecką.

Manewry rozpoczęły się o godzinie 10. musztrą, którą przeprowadzał p. J. Bielawski. Po południu grupa ćwiczyła samoobronę pod nadzorem p. T. Leszkowicza. Opiekunami młodzieży byli: J. Bielawski, T. Leszkowicz, J. Pigiel i P. Nakoneczny.

W sobotę po musztrze zorganizowany został konkurs strzelecki, który prowadził p. J. Ćwilich.

Zwycięzcami konkursu strzeleckiego zostali:

 Magdalena Tarasewicz – I miejsce
 Damian Jankowski – II miejsce
 Przemysław Karolczuk – III miejsce

Po południu odbyły się zajęcia praktyczne z funkcjonariuszami straży granicznej...

Czytaj dalej

Saperzy rozminowują szkołę

Dnia 10.01.2013 roku 18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy zaprezentował klasom mundurowym i celnej pokaz sprzętu saperskiego. Omówił cele i zadania służby saperskiej.

1

2

3

4

Czytaj dalej

Piłka ręczna dziewcząt 2012/13

LIGA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
SZKÓŁ  PONADGIMNAZJALNYCH  WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
O  PUCHAR  WYŻSZEJ  SZKOŁY
WYCHOWANIA  FIZYCZNEGO  I  TURYSTYKI
W  BIAŁYMSTOKU

ZS Dąbrowa Białostocka

III LO Łomża

ZSMiO 5 Łomża

ZS Siemiatycze

19:8  (11:3)

IV LO Białystok

28:16 (13:7)

VI LO Białystok

37:4 (20:2)

ZSR Sokółka

29:12 (16:5)

ZSG Białystok

20:6    (8:5)

ZS Grajewo

27:5  (13:2)

ZS Sokółka

33:12 (17:8)

Skład drużyny :

1. Anuszkiewicz Klaudia

2. Bałdowska Natalia

3. Borodziuk Izabela

4. Godlewska Izabela

5. Kirejczyk Monika

6. Krysiuk Julia

7. Kulmaczewska Joanna

8. Marcińczyk Ewelina

9. Nachiło Paulina

10. Olechno Diana

11. Sosnowska Paulina

12. Tarasewicz Sandra

13.Walenciej Edyta

Czytaj dalej

Osiągnięcia 2012/2013

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie przystąpili do olimpiad przedmiotowych i konkursów. Będą walczyć o laury okręgowe i być może centralne. Oto uczestnicy:

1. Olimpiada Historyczna: P. Mikłosz kl. III D (opiekun- prof. K. Malinowski)

2. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Polska Piastowska”: K. Skibicki I D (opiekun- prof. M. Hańczaruk)

3. Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie: E. Marcińczyk kl. I A i M. Białomyzy kl. I D (opiekun- prof. K. Malinowski)

4. Olimpiada Języka Angielskiego: D. Kudaj, J. Kaluta, J. Skorupska kl. II B, E. Grygorczyk, M. Dziedzicka, M. Bałdowska kl. II D (opiekunowie- prof. E. Kondracka i M. Stupak)

5. Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy English High Flier: A. Bohdan, E. Stanisławczyk kl. III A, J. Luty II C, J. Kaluta kl...

Czytaj dalej

Osiągnięcia sportowe chłopców 2012

W tym roku w zawodach sportowych męska reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej wzięła udział w Trzecim Międzywojewódzkim Festiwalu Piłki Ręcznej Chłopców w kategorii Junior.

Dnia 01.12.2012 odbył się III Międzywojewódzki Festiwal Piłki Ręcznej Chłopców w kategorii Junior.

W turnieju uczestniczyły trzy drużyny z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym.

Podczas uroczystego zakończenia festiwalu trofea drużynowe i indywidualne ufundowane przez Urząd Marszałkowski wręczył dyrektor ZS w Dąbrowie Białostockiej Jarosław Budnik.

Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Marszałkowskiemu za patronowanie i ufundowanie pucharów i nagród indywidualnych oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostocki...

Czytaj dalej

Wigilia 2012

null

null

null

null

null

null

Czytaj dalej

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Highflier

12 grudnia 2012 uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English Highflier. Troje uczniów z klasy pierwszej „b”: Wioleta Kutniewska, Daniel Mańczuk oraz Adrian Sulima, uzyskało wyniki dobre, czyli powyżej 80% poprawnych odpowiedzi. Uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali dyplomy oraz dodatkowe nagrody sponsorowane przez sieć księgarni Polanglo. Wszystkich uczniów zainteresowanych językiem angielskim zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu pod nazwą English Ace, która odbędzie się już 13-go marca 2013. Zgłoszenia do 10 marca do pani Mirelli Stupak.

Czytaj dalej

Wyjazd do zaprzyjaźnionej szkoły w Kalwarii na Litwie

Dnia 30 listopada miał miejsce wyjazd do zaprzyjaźnionej szkoły w Kalwarii (Litwa). Co roku odbywają się tam huczne Andrzejki, w których nasza szkoła miała okazję uczestniczyć.

Reprezentacja naszej szkoły miała przyjemność podziwiać przedstawicieli wszystkich regionów Litwy w strojach narodowych, spróbować potraw regionalnych czy posłuchać tradycyjnych pieśni.

Jako reprezentacja z obcego kraju zostaliśmy przyjęci bardzo miło i tradycyjnie: chlebem i podpiwkiem przy taktach kapeli ludowej. Po obejrzeniu części artystycznej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dyskotece, nie była to zwykła dyskoteka zważając na muzykę. Towarzyszyła nam głównie muzyka ludowa oraz tańce narodowe. Szybko płynął czas na hulankach, ale trzeba było wracać do kraju.

Podsum...

Czytaj dalej