Piłka ręczna dziewcząt 2012/13

LIGA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
SZKÓŁ  PONADGIMNAZJALNYCH  WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
O  PUCHAR  WYŻSZEJ  SZKOŁY
WYCHOWANIA  FIZYCZNEGO  I  TURYSTYKI
W  BIAŁYMSTOKU

ZS Dąbrowa Białostocka

III LO Łomża

ZSMiO 5 Łomża

ZS Siemiatycze

19:8  (11:3)

IV LO Białystok

28:16 (13:7)

VI LO Białystok

37:4 (20:2)

ZSR Sokółka

29:12 (16:5)

ZSG Białystok

20:6    (8:5)

ZS Grajewo

27:5  (13:2)

ZS Sokółka

33:12 (17:8)

 

 

 

 

 

Skład drużyny :

1. Anuszkiewicz Klaudia

2. Bałdowska Natalia

3. Borodziuk Izabela

4. Godlewska Izabela

5. Kirejczyk Monika

6. Krysiuk Julia

7. Kulmaczewska Joanna

8. Marcińczyk Ewelina

9. Nachiło Paulina

10. Olechno Diana

11. Sosnowska Paulina

12. Tarasewicz Sandra

13.Walenciej Edyta

 

Trener Mirosław Tokajuk

  

W dniach 19-21 października 2012r. w Koźminie Wielkopolskim odbył się  Finał   Centralnego  Ogólnopolskiego   Turnieju   O Puchar  Przewodniczącego  Rady  Głównej  Krajowego Zrzeszenia  LZS   w Piłce Ręcznej  Kobiet  i  Mężczyzn . W turnieju kobiet wzięło udział 6 zespołów. Nasze zawodniczki zajęły III miejsce pokonując zespoły ULKS KOLIBER ZARZECZE – (podkarpackie), LZS TOR DOBRZEŃ WIELKI – (opolskie) , LUKS POL CZERSK – (pomorskie).

 

23 – 25 listopada 2012 r. odbył się VII Andrzejkowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet. Nasze zawodniczki po zaciętej walce zajęły IV miejsce. Klasyfikacja końcowa:

1 CKS Szczecin

2 MKS MOS Ochota Warszawa

3 MTS Giżycko

4 Zespół Szkół Dąbrowa Białostocka

5 Alytus SRC (Litwa)

6 Orlik I Reszel

7 Orlik II Reszel

 

Dnia 01.12.2012 odbył się I Międzywojewódzki Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt w kategorii Junior.

W turnieju uczestniczyły trzy drużyny z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym.

Podczas uroczystego zakończenia festiwalu trofea drużynowe i indywidualne ufundowane przez Urząd Marszałkowski wręczył dyrektor ZS w Dąbrowie Białostockiej Jarosław Budnik.

Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Marszałkowskiemu za patronowanie i ufundowanie pucharów i nagród indywidualnych oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej za udostępnienie hali sportowej.

 

Wyniki:

UKS „Spartakus” ZS Dąbrowa Białostocka – LO Olecko 24:19 (14:7)

LO Olecko – MTS Giżycko 20:20 (8:8)

UKS „Spartakus” ZS Dąbrowa Białostocka – MTS Giżycko 19:17 (11:10)

 

 

Po wakacyjnych przygotowaniach i treningach na miejscowej hali zawodniczki ze szkolnej drużyny przystąpiły do rozgrywek szkolnych. Początek zapowiada się naprawdę dobrze. Nasze licealistki w otwierającym sezon spotkaniu pokonały u siebie drużynę z Grajewa  27:5 (13:2). Niecałe dwa tygodnie później zdobyły IV miejsce w VII Andrzejkowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet w Giżycku pokonując zespół z Litwy, Reszla i drużynę gospodarzy (w którego skład wchodzą zawodniczki z II ligi!)

27 listopada na naszej hali rozegrano kolejne mecze. Tym razem rywalami naszych szczypiornistek były dwa zespoły z Sokółki. Dziewczyny popisując się dobrą obroną i szybkim atakiem wygrały dwa mecze. Z Zespołem Szkół Rolniczych w
Sokółce 29:12 (16:5) oraz Zespołem Szkół w Sokółce 33:12 (17: 8).

W ramach rewanżu za andrzejkowy turniej w Giżycku trener Mirosław Tokajuk zorganizował w Dąbrowie Andrzejkowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet i Mężczyzn w kategorii open. Tu dziewczyny potwierdziły swoja formę i zwyciężyły z zespołem z Giżycka 19:16. Po zaciętej walce udało się także pokonać zespół UKS Orły 24:19.

Dziewczyny, nie zwalniając tempa na kolejnym etapie rozgrywek, pokonały dwa zespoły na wyjeździe. W Białymstoku, na początku zmierzyły się z drużyną z Siemiatycz, wygrywając
19:8 (11:3). Należy podkreślić, że ten zespół rok temu zajął II miejsce w województwie. Następnie, pokonując pewnie reprezentacje Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku 20:6 (8:5), zakończyły rozgrywki w tym roku kalendarzowym.
Po podliczeniu dotychczasowych wyników, na tle drużyny zdecydowanie wyróżnia się
Edyta Walenciej, która do tej pory zdobyła 33 bramki.

W nowym roku dziewczyny rozegrają dwa spotkania. Pierwsze  u siebie z dwoma zespołami
z Białegostoku oraz drugie na wyjeździe w Łomży. Wyniki z obu spotkań zadecydują o organizacji oraz wejściu do finału wojewódzkiego.

Dziewczynom i Trenerowi życzymy dalszego zapału do pracy i trzymamy za nie kciuki.

Ewela