Obchody dni Patrona Szkoły

13 stycznia 2013
11.00 Msza święta w Kościele w Dąbrowie Białostockiej w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

18 stycznia 2013
9.00 Spotkanie z wychowawcami w klasach
9.00 Eliminacje pisemne XI Powiatowego Konkursu „Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”
9.45 Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły na hali szkolnej
10.20 I Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej na sali gimnastycznej
11.30 Finał ustny XI Powiatowego Konkursu „Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”
13.00 Spotkanie z wychowawcami w klasach

Klasy III miały zajęcia od 8.00 wedle odrębnego rozkładu z przedmiotów maturalnych.

Obchody dni Patrona Szkoły zainaugurowała uroczysta Msza Święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły w dn. 13 stycznia 2013 roku w Kościele p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej, zaś oficjalne uroczystości Dni Patrona Szkoły Generała Nikodema Sulika miały miejsce w ostatni piątek przed feriami, tj. 18 stycznia 2013 roku. O godz. 9 00 rozpoczęły się eliminacje pisemne XI Powiatowego Konkursu Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej, w których udział wzięli, poza uczniami naszej szkoły, także licealiści z  LO w Sokółce i uczniowie ACE w Augustowie.

Najważniejszym wydarzeniem Dnia Patrona Szkoły było wręczenie po raz pierwszy w historii ogólniaka tytułów Ambasadora Szkoły. Zgodnie z zapisem w szkolnej strategii rozwoju na lata 2012-16, w ten sposób miały być wyróżniane osoby, które poprzez swoje zaangażowanie wspierają działalność Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Jako pierwsze uhonorowane tym tytułem zostały Panie: Iwona Sulik, żona Bolesława Sulika i Teresa Sulik, aktywna promotorka pamięci o Generale Nikodemie Suliku. Zaszczytny tytuł przypadł także  Leszkowi Sutule, naszemu absolwentowi , w szczególny sposób zaangażowanemu w życie naszej szkoły i jej rozwój .

Kolejnym punktem programowym uroczystości był I Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej, prowadzony przez Magdę Dziedzicką i Dominikę Piwnicką. Odznaczał się on  wysokim  poziomem , zaś wzruszającym był fakt, iż  piosenki patriotyczne i żołnierskie śpiewali przedstawiciele młodego pokolenia. Pierwsze miejsce w wokalnych zmaganiach zajęła uczennica klasy ID Weronika Boruch, drugie Patryk Chomiak, uczeń Gimnazjum w Sztabinie, zaś miejsce trzecie przypadło uczennicy klasy III A Kindze Szestowickiej. Na wyróżnienie zasłużyły jeszcze dwa występy, uczennicy klasy I B Barbary Kuc oraz odbywający się w dość luźnym wydaniu występ uczniów klasy mundurowej III E: Norberta Kalinowskiego, Karola Świetlickiego, Szymona Fiedorczyka i Bartka Sutuły.

Zaraz po rozstrzygnięciu Konkursu Piosenki Żołnierskiej i rozdaniu okolicznościowych statuetek, rozpoczął się finał ustny XI Powiatowego Konkursu Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny  czasie II wojny światowej, prowadzony przez Konrada Bućkę, w którym uczestniczyło  pięciu finalistów, z czego zaledwie jeden uczeń z naszej szkoły. W wyniku zawziętej rywalizacji zwycięzcą okazał się  nasz kolega Piotr Mikłosz (klasa III D). Pozostałe miejsca zajęli licealiści LO w Sokółce. Atrakcyjne nagrody i statuetki w obu konkursach, które odbywały się z okazji Dnia Patrona Szkoły  ufundowało Starostwo Powiatowe w Sokółce i Rodzina Generała Nikodema Sulika.

Przed końcem uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia z gośćmi. Całość przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze.