Obóz dochodzeniowy naszych szczypiornistek

Ferie większości z nas kojarzą się ze słodkim lenistwem w domu lub w ośrodkach wypoczynkowych, jednak nie dla naszych szczypiornistek. Dziewczyny wraz ze swoim trenerem Mirosławem Tokajukiem zabrały się do pracy nie szczędząc  czasu, potu i energii.

Codziennie rano spotykały się na 90 minutowym treningu, na którym szkoliły umiejętności indywidualne.  Następnie udawały się na obiad do stołówki w naszymi internacie oraz zajęcia teoretyczne.  Po krótkiej przerwie odbywał się drugi trening, poświęcony zazwyczaj zagraniom taktycznym. Na codzienne spotkania na naszą halę przybywały tez dziewczyny z dąbrowskiego gimnazjum wraz ze swoją trenerką Elżbieta Adamowicz.

Grupa ponad 20 dziewcząt doskonaliła swoje możliwości w zakresie ataku pozycyjnego, obrony, szybkich ataków, zwodów i współpracy między poszczególnymi pozycjami na boisku. Jednym słowem wszystko co potrzebne jest do gry na wysokim poziomie, która zapewni nie tylko korzystne wyniki, ale i wspaniałe widowisko dla kibica.

Podsumowaniem obozu był mecz, który dziewczyny rozegrały w piątkowe popołudnie, obecny  był na nimdyrektor Jarosław Budnik. Sparing był wyrównany, ponieważ każda z dziewcząt walczy o miejsce w składzie w zbliżających się rozgrywkach klubowych.

Za tydzień naprawdę ciężkiej pracy nasze ‘szczypiorki’ dostały upominki ( złote skarpetki hummela !  😀 ).  Nagrodą specjalną za zaangażowanie w treningach i pomoc drużynie wyróżniona została Izabela Borodziuk, która dostała torbę sportową marki Hummel.

Cała drużyna kieruje podziękowania dla Urzędu Gminy Dąbrowa Białostocka, Starostwa Powiatowego, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej oraz naszej Dyrekcji za sfinansowanie całego przedsięwzięcia.

Dziewczyny już niedługo czekają najważniejsze mecze w tym sezonie w rozgrywkach ligowych jak i klubowych. Trzymamy kciuki i życzymy dalszego zapału do pracy!

Ewela