Wyjazd do zaprzyjaźnionej szkoły w Kalwarii na Litwie

Dnia 30 listopada miał miejsce wyjazd do zaprzyjaźnionej szkoły w Kalwarii (Litwa). Co roku odbywają się tam huczne Andrzejki, w których nasza szkoła miała okazję uczestniczyć.

Reprezentacja naszej szkoły miała przyjemność podziwiać przedstawicieli wszystkich regionów Litwy w strojach narodowych, spróbować potraw regionalnych czy posłuchać tradycyjnych pieśni.

Jako reprezentacja z obcego kraju zostaliśmy przyjęci bardzo miło i tradycyjnie: chlebem i podpiwkiem przy taktach kapeli ludowej. Po obejrzeniu części artystycznej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dyskotece, nie była to zwykła dyskoteka zważając na muzykę. Towarzyszyła nam głównie muzyka ludowa oraz tańce narodowe. Szybko płynął czas na hulankach, ale trzeba było wracać do kraju.

Podsumowując wyjazd, śmiało mogę powiedzieć, że „Polak – Litwin dwa bratanki”.