Z radością informuje, że nasz projekt „Odczytywanie popiołów” uzyskał Honorowy Patronat Marszałka Woj. Podlaskiego i dotacje.
Czytaj dalejW poprzednim roku szkolnym były atrakcyjne nagrody od wielu sponsorów (w tym Bank Zachodni WBK oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce). Liczymy, że i w tym roku ich nie zabraknie. Zgodnie z regulaminem prawo do udziału w tegorocznej „Ekstraklasie Matematycznej” będzie przysługiwać 10 uczniom (spoza byłej III klasy), którzy zajęli najlepsze miejsca w tegorocznej edycji. Oznacza to, iż Patryk Walenciej, Karolina Budnik, Joanna Piruta, Robert Marcińczyk, Mieszko Czaplejewicz, Kinga Kozłowska, Maciej Sićko, Agnieszka Jurczak, Agnieszka Kopeć, Agnieszka Żuk zakwalifikowali się do tegorocznej edycji. Od nich zależy czy pozostaną w konkursie, czy też nie. W tym roku planujemy rozszerzenie liczby uczestników do 20 oraz po każdej edycji (kolejce) omawianie zadań które sprawiły najwięcej problemów...
Czytaj dalejProjekt „Odczytywanie popiołów” (J. Ficowski ) – śladami dąbrowskich Żydów
realizowany przez młodzież LO w Dąbrowie Białostockiej pod opieką nauczyciela języka polskiego Doroty Budzińskiej
Czytaj dalej
W dzień poprzedzający Dzień Nauczyciela w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z tym świętem. Społeczność szkolną na tych obchodach zaszczycili znamienici goście w osobach: Starosty Sokólskiego Piotra Rećki, Członka Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicji Rysiejko, Sekretarza Powiatu Sokólskiego Katarzyny Nowak, Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Romualda Gromadzkiego oraz Sekretarza Gminy Dąbrowa Białostocka Leszka Kiejko. Spotkanie w tym gronie było okazją do podziękowań i życzeń dla nauczycieli i pracowników za pracę na rzecz szkoły i uczniów, które przekazali Burmistrz Dąbrowy Białostockiej, Starosta Sokólski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej...
Czytaj dalejZainteresowani uczniowie mogą też wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego, która odbędzie się 16 listopada 2015r.
Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego lub bezpośrednio pani Mirella Stupak. Link do olimpiady www.oja.wsjo.pl
Wpisowe na konkurs wynosi 9 zł. Olimpiada jest bezpłatna.
Zgłoszenia do 30 pażdziernika 2015.
W wyniku wyborów zostały wyłonione osoby, które pokierują działalnością Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej w roku szkolnym 2015/16. Przewodniczącym Samorządu został Karol Harasim, skład uzupełniają Natalka Dziemiach oraz Iza Kirejczyk i Mateusz Łabieniec. Do 4 członków SU zostaną dołączone jeszcze dwie osoby, wskazane przez nowy skład Samorządu, które zasiądą w Radzie Szkoły, jako przedstawiciele uczniów. Wybranym gratulujemy i życzymy sukcesów w ożywieniu środowiska szkolnego.
Czytaj dalejW ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski” Starosta Piotr Rećko przyznał stypendia 16 uczniom z Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej. Są to:
1. Karolina Budnik
2. Ewa Czerżyńska
3. Michał Topolewski
4. Justyna Ławrynowicz
5. Jakub Sztukowski
6. Natalia Dziemiach
7. Aleksandra Dzietczyk
8. Joanna Czerżyńska
9. Kinga Jurgielewicz
10. Joanna Piruta
11. Kamila Łomoć
12. Emilia Woźniewicz
13. Agnieszka Marcińczyk
14. Mieszko Czaplejewicz
15. Mateusz Łantowski
16. Gabriela Sztukowska
Stypendia zostały przyznane na okres od 1 września 2015 do 31 stycznia 2016 roku...
Czytaj dalejDo tegorocznego egzaminu maturalnego przystąpiło 109 absolwentów, z czego 108 do wszystkich egzaminów. Spośród przystępujących 102 absolwentów maturę zdało. Daje to 95 % zdawalności. O najlepszych wynikach informowaliśmy. Gratulujemy wszystkim którym udało się sukcesem zakończyć egzamin maturalny.
Czytaj dalejRuszyła VIII edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Przywróćmy Pamięć” organizowanego przez Fundację Ochrony Mienia Żydowskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” i Żydowski Instytut Historyczny. Przedsięwzięciu patronuje Podlaski Kurator Oświaty.
Jeżeli chcesz poznać część historii miasta, dowiedzieć się, kto w nim mieszkał, masz naturę badacza i jesteś kreatywny – zapraszam.
Każdy z nas będzie współtwórcą projektu.
Zapraszam na spotkanie organizacyjne we środę 07. 10 15 r. po 7 lekcjach do sali nr 12 – Dorota Budzińska.
Czytaj dalej1 X 2015 roku, w godzinach 7-16 odbył się ” I Internacki Marsz Śladami Żołnierzy Wyklętych”. Malownicza trasa – w części po bezdrożach – wiodła ozami i bagnami Puszczy Augustowskiej do Uroczyska „Kozi Rynek”. Tam patriotyczna gromadka 15 osób młodzieży i 3 opiekunów odpoczęła przy ognisku i skromnym posiłku. Tamże p. Tomasz Leszkowicz zdradził parę sekretów sztuki przetrwania w lesie, jak również sztuk obronnych dla dziewcząt. Z czasem dołączył do nas p. Dyrektor Tomasz Rogoziński. Na wyróżnienie zasługują: Karolina Jadeszko, która przygotowała krótki rys historyczny o tzw. „Obławie Augustowskiej” oraz niezastąpiony Karol Haponik animator gier i zabaw typowo harcerskich.
Czytaj dalej













