Rok 2016 jest rokiem Sienkiewiczowskim. Z tej okazji Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przy Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie zorganizował konkurs. Wpisuje się on w obchody setnej rocznicy śmierci i sto siedemdziesiątej rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza. Celem Konkursu jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o Henryku Sienkiewiczu oraz literaturze epoki pozytywizmu, pokazanie ich związków z innymi rodzajami sztuk, wskazanie na uniwersalistyczny i europejski charakter twórczości Sienkiewicza.
Laureatką etapu okręgowego organizowanego przez Instytut Filologii Polskiej przy Uniwersytecie w Białymstoku a jednocześnie autorką najlepszej pracy została Oliwia Harackiewicz ucz. kl . III LO w Dąbrowie Białostockiej...
Czytaj dalejNasza tegoroczna absolwentka Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz Ewa Marchel nie próżnowała po zakończeniu szkoły i odbyła 96-godzinny kurs cukiernika zrealizowanego w ramach warsztatów ginących zawodów w Roskoszu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj dalejOd początku września przebywają z nami wolontariusze EVS realizujący program wolontariatu europejskiego. Są to Anita z Gruzji i Filip z Francji. Anita jest zainteresowana wszystkim, co ją otacza. Wręcz pali się do działania. I ma ciekawe pomysły. Lubi kręcić filmy i prawdopodobnie coś ciekawego stworzy w trakcie najbliższego roku. Pierwszy dzień wolontariatu zbiegł się z jej urodzinami (co jest widoczne na zdjęciach). Filip to z zamiłowania sportowiec, interesują go gry zespołowe a w szczególności futsal i piłka ręczna. Z wykształcenia jest historykiem i liczy na wspólne zajęcia w postaci koła historycznego po angielsku oczywiście. Jednym słowem fajna ekipa. Do tego mentorzy: Ela Kondracka i Maciej Sulik oraz nasza białostocka koordynatorka Paulina...
Czytaj dalejPublikacja „Dobre Praktyki programu Przywróćmy Pamięć” już jest online: http://fodz.pl/download/dobre_praktyki_2016_web.pdf.
Na nim informacja o naszej dąbrowskiej akcji. Zapraszamy do lektury!
A oto strony o nas:
https://drive.google.com/file/d/0Bxc_8Ipjw6nYdHNaZGZ2VTFzUkk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bxc_8Ipjw6nYd0dGZWRxeG93SWM/view?usp=sharing
Czytaj dalejREGULAMIN KONKURSU SZKOLNEGO
Czytam – więc(ej) wiem
Organizatorzy:
Jolanta Konstańczuk – nauczyciel fizyki
Krystyna Kopańko – nauczyciel bibliotekarz
Michał Topolewski – uczeń IIb
Mateusz Łantowski – uczeń IIb
Cele:
- aktywizowanie uczniów do czytania czasopism popularnonaukowych i poszerzania wiedzy
- rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury popularnonaukowych
- rozwijanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata
- popularyzacja wartościowej literatury popularnonaukowej wśród młodzieży
- wspieranie indywidualnych czytelniczych zainteresowań młodzieży
- aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach
- kształtowanie gustów czytelniczych
- podniesienie poziomu czytelnictwa.
Konkurs adresowany jest do uczniów Zespołu Szkół im. gen. N...
Czytaj dalejDelegacja z naszej szkoły w dn. 8.09. – 10.09.2016 wzięła udział w X Sejmiku Szkół Karpackich, który odbywał się w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Zjazdy są okazją, aby szkoły z terenu całej Polski., współpracujące w ramach Stowarzyszenia Klubu Przyjaciół Szkół i Organizacji Monte Cassino, mogły się nie tylko spotkać, ale również popularyzować i rozszerzać wśród dzieci i młodzieży wiedzę na temat walk o wolność i suwerenność Ojczyzny, ze szczególnym uwzględnieniem szlaku bojowego 2 Korpusu Polskiego. Honorowym gościem tej uroczystości była Senator Anna Maria Anders.
W związku z tym wydarzeniem organizowany był konkurs literacki i plastyczny dla wszystkich etapów edukacyjnych, pod honorowym patronatem...
Czytaj dalejRozpoczął się rok szkolny i rozpoczęły się pierwsze w tym roku szkolnym manewry klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej przeprowadzone w miejscu szczególnym, bo w Twierdzy Osowiec. Manewry zaplanowane zostały na 5-6 września 2016 roku i jak zawsze ich organizatorem jest st. chor. sztab. Rezerwy Straży Granicznej Janusz Bielawski, któremu w organizacji pomagał najstarszy rocznik mundurowy – uczniowie klasy III. Jak co roku także (manewry w Osowcu przeprowadzane są już od kilku lat) uczniowie mieli okazję zapoznania się zarówno z umocnieniami twierdzy, jak i z przyrodą Biebrzańskiego Parku Narodowego. Nie zabrakło czasu na zajęcia integracyjne a także nocne podchody, zaś całość spinały zajęcia z musztry, która jak na pierwsze klasy wypadła całkiem nieźle...
Czytaj dalejUczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Dąbrowie Białostockiej oraz słuchacze Liceum dla Dorosłych 1 września 2016 roku na hali sportowej zainaugurowali nowy rok szkolny 2016/17. Liceum Ogólnokształcące wzbogaciło się o 3 klasy i o 91 uczniów, zaś LO dla Dorosłych o 24 słuchaczy. W trakcie przemówienia Dyrektora Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej Jarosława Budnika oprócz typowych spraw szkolnych poruszone zostały tematy związane z 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz wartościami ważnymi dla współczesnego Polaka. List do uczestników uroczystości skierował Starosta Sokólski Piotr Rećko.
Czytaj dalej





























