Rusza Ekstraklasa Matematyczna

Po raz kolejny (już trzeci) rusza Ekstraklasa Matematyczna. Konkurs na trwale wpisał się w szkolny krajobraz. Dziś przedstawiamy osoby, które zakwalifikowały się do trzeciej edycji szkolnego konkursu matematycznego „Ekstraklasa Matematyczna” na rok szkolny 2016/2017
 
• Julia Chodziutko kl.IIIC
• Agnieszka Gniedziejko kl.IB
• Mateusz Łantowski kl.IIB
• Kacper Rusiecki kl.IB
• Sylwia Czarnecka kl.IB
• Bartłomiej Pawluczyk kl.IB
• Weronika Michałowska kl.IB
• Michał Kalenik kl.IIB
• Jakub Kuźma kl.IB
• Michał Kuźma kl.IB
• Anna Wysocka kl.IA
• Karolina Cybulko kl.IA
 
Osoby, które wchodzą do gry z miejsc premiowanych z ubiegłorocznego etapu konkursu:
• Michał Topolewski kl.IIB
• Karolina Zujko kl.IIB
• ...
Czytaj dalej

Sukces Oliwii Harackiewicz w Konkursie Sienkiewiczowskim

Rok 2016 jest rokiem Sienkiewiczowskim. Z tej okazji Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przy Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie zorganizował konkurs. Wpisuje się on w obchody setnej rocznicy śmierci i sto siedemdziesiątej rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza. Celem Konkursu jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o Henryku Sienkiewiczu oraz literaturze epoki pozytywizmu, pokazanie ich związków z innymi rodzajami sztuk, wskazanie na uniwersalistyczny i europejski charakter twórczości Sienkiewicza.

Laureatką etapu okręgowego organizowanego przez Instytut Filologii Polskiej przy Uniwersytecie w Białymstoku a jednocześnie autorką najlepszej pracy została Oliwia Harackiewicz ucz. kl . III LO w Dąbrowie Białostockiej...

Czytaj dalej

Ewa z certyfikatem cukiernika

Nasza tegoroczna  absolwentka Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz Ewa Marchel nie próżnowała po zakończeniu szkoły i odbyła 96-godzinny kurs cukiernika zrealizowanego w ramach warsztatów ginących zawodów w Roskoszu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSCN3567 DSCN3568 DSCN3565 DSCN3566

Czytaj dalej

Anita i Filip czyli cząstka Europy w Dąbrowie…

Od początku września przebywają z nami wolontariusze EVS realizujący program wolontariatu europejskiego. Są to Anita z Gruzji i Filip z Francji. Anita jest zainteresowana wszystkim, co ją otacza. Wręcz pali się do działania. I ma ciekawe pomysły. Lubi kręcić filmy i prawdopodobnie coś ciekawego stworzy w trakcie najbliższego roku.  Pierwszy dzień wolontariatu zbiegł się z jej urodzinami (co jest widoczne na zdjęciach). Filip to z zamiłowania sportowiec, interesują go gry zespołowe a w szczególności futsal i piłka ręczna. Z wykształcenia jest historykiem i liczy na wspólne zajęcia w postaci koła historycznego po angielsku oczywiście. Jednym słowem fajna ekipa. Do tego mentorzy: Ela Kondracka i Maciej Sulik oraz nasza białostocka koordynatorka Paulina...

Czytaj dalej

Przywróćmy pamięć – publikacja z informacjami o naszej akcji …

Publikacja „Dobre Praktyki programu Przywróćmy Pamięć” już jest online: http://fodz.pl/download/dobre_praktyki_2016_web.pdf.
Na nim informacja o naszej dąbrowskiej akcji.  Zapraszamy do lektury!

A oto strony o nas:

https://drive.google.com/file/d/0Bxc_8Ipjw6nYdHNaZGZ2VTFzUkk/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bxc_8Ipjw6nYd0dGZWRxeG93SWM/view?usp=sharing

Czytaj dalej

Konkurs „Czytam – więc(ej) wiem” – Regulamin

REGULAMIN KONKURSU SZKOLNEGO

Czytam – więc(ej) wiem

 

Organizatorzy:

Jolanta Konstańczuk – nauczyciel fizyki

Krystyna Kopańko – nauczyciel bibliotekarz

Michał Topolewski – uczeń IIb

Mateusz Łantowski – uczeń IIb

Cele:   

  • aktywizowanie uczniów do czytania czasopism popularnonaukowych i poszerzania wiedzy
  • rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury popularnonaukowych
  • rozwijanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata
  • popularyzacja wartościowej literatury popularnonaukowej wśród młodzieży
  • wspieranie indywidualnych czytelniczych zainteresowań młodzieży
  • aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach
  • kształtowanie gustów czytelniczych
  • podniesienie poziomu czytelnictwa.

 

Konkurs adresowany jest do uczniów Zespołu Szkół im. gen. N...

Czytaj dalej

Fundacji PKO Banku Polskiego – dziękujemy !!!

Wspaniały gest, za który serdecznie dziękujemy został zrealizowany przez Fundację PKO Banku Polskiego. Na wniosek naszej szkoły, uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 2000 zł za które zakupiliśmy 3 gabloty informacyjne w celu promocji projektu „Przywrócimy pamięć” który wraz z projektem „Odczytywanie popiołów” – śladami dąbrowskich Żydów był realizowany na rzecz odtworzenia pamięci o dawnych mieszkańcach naszego miasta. Szczególne podziękowania należą się Pani Marzenie Bielenicy – dyrektor Banku PKO BP w Sokółce, która jest wolontariuszem – opiekunem projektu z ramienia Fundacji PKO Banku Polskiego. Serdecznie dziękujemy.
Dorota Budzińska – koordynator projektu i Jarosław Budnik – dyrektor szkoły.KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera
Czytaj dalej

X Sejmik Szkół Karpackich oraz XVI Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

Delegacja z naszej szkoły w dn. 8.09. – 10.09.2016 wzięła udział w X Sejmiku Szkół Karpackich, który odbywał się w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku.  Zjazdy są okazją, aby szkoły z terenu całej Polski., współpracujące w ramach Stowarzyszenia Klubu Przyjaciół Szkół i Organizacji Monte Cassino, mogły się nie tylko spotkać, ale również popularyzować i rozszerzać wśród dzieci i młodzieży wiedzę na temat walk o wolność i suwerenność Ojczyzny, ze szczególnym uwzględnieniem szlaku bojowego 2 Korpusu Polskiego. Honorowym gościem tej uroczystości była  Senator Anna Maria Anders.

W związku z tym wydarzeniem organizowany był konkurs literacki i plastyczny dla wszystkich etapów edukacyjnych, pod honorowym patronatem...

Czytaj dalej

Manewry w twierdzy.

Rozpoczął się rok szkolny i rozpoczęły się pierwsze w tym roku szkolnym manewry klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej przeprowadzone w miejscu szczególnym, bo w Twierdzy Osowiec. Manewry zaplanowane zostały na 5-6 września 2016 roku i jak zawsze ich organizatorem jest st. chor. sztab. Rezerwy Straży Granicznej Janusz Bielawski, któremu w organizacji pomagał najstarszy rocznik mundurowy – uczniowie klasy III.  Jak co roku  także (manewry w Osowcu przeprowadzane są już od kilku lat) uczniowie mieli okazję zapoznania się zarówno z umocnieniami twierdzy,  jak i z przyrodą Biebrzańskiego Parku Narodowego. Nie zabrakło czasu na zajęcia integracyjne a także nocne podchody, zaś całość spinały zajęcia z musztry, która jak na pierwsze klasy wypadła całkiem nieźle...

Czytaj dalej

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/17

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Dąbrowie Białostockiej oraz słuchacze Liceum dla Dorosłych 1 września 2016 roku na hali sportowej zainaugurowali nowy rok szkolny 2016/17. Liceum Ogólnokształcące wzbogaciło się o 3 klasy i o 91 uczniów, zaś LO dla Dorosłych o 24 słuchaczy. W trakcie przemówienia Dyrektora Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej Jarosława Budnika oprócz typowych spraw szkolnych poruszone zostały tematy związane z 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz wartościami ważnymi dla współczesnego Polaka. List do uczestników uroczystości skierował Starosta Sokólski Piotr Rećko.

DSCN3502 DSCN3505 DSCN3506 DSCN3508 DSCN3511 DSCN3498 DSCN3500

Czytaj dalej