28 listopada 2017 w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku odbyła się uroczysta gala konkursu teatralnego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych „Patriotyzm dawniej i dziś”. Uczniowie Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej : Maciej Budnik, Joanna Haponik, Karolina Maja Jadeszko, Zuzanna Jurgilewicz, Michał Kuźma, Patrycja Oliwia Lipska, Julian Malinowski, Paweł Masłowski, Michalina Silwonik, Weronika Sołtys, Samanta Świetlicka, pracujący pod opieką Krystyny Kopańko, okazali się zwycięzcami owej gali. W trakcie uroczystości wręczono nagrody laureatom konkursu, którzy zaprezentowali nagrodzone spektakle.
Występowanie na deskach teatru, przy pełnej publiczności, było dla młodzieży niezapomnia...
W dniach 24-26 listopada 2017r. odbywały się manewry klas mundurowych na terenie naszej szkoły. Za program, zabezpieczenie logistyczne, przeprowadzenie zajęć na manewrach byli odpowiedzialni uczniowie III klasy mundurowej. Organizatorzy przygotowali dużo zajęć praktycznych i ruchowych. Głównie ćwiczono musztrę, szczególnie w klasie I. Odbył się również konkurs strzelecki. Wzięli w nim udział wszyscy uczestnicy manewrów. Nie zabrakło również gier i zabaw typowo mundurowych. Przeprowadzono także grę miejską, która doskonali pracę z mapą. Takie manewry, to już tradycja naszej szkoły, odbywają się one kilka razy do roku a uczniowie chętnie w nich uczestniczą.
Czytaj dalej
Dn. 23.11.2017r. 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej świętowała 120 rocznicę urodzin swojego patrona – gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław’. Były dowódca Okręgu AK Białystok od 1 marca 2017 r. jest patronem naszej podlaskiej brygady. Delegacja II kl. mundurowej z LO w Dąbrowie Białostockiej wraz z opiekunem, st. chor. sztabowym rezerwy SG Januszem Bielawskim miała zaszczyt gościć w Białymstoku na tejże uroczystości, na zaproszenie płk. Sławomira Kocanowskiego.
Zasadniczą część uroczystości stanowiły prelekcje zaproszonych gości oraz żołnierza WOT. Właśnie ten ostatni wykład najbardziej się podobał młodzieży...
Czytaj dalejW piątek (17.11.2017) w naszym liceum odbył się Test Wiedzy o Rosji. Udział wzięło 24 uczniów. Arkusz, z którym się zmierzyli zawierał pytania z zakresu historii, geografii, znanych ludzi, kultury i wiedzy ogólnej o Rosji.
Wyniki są następujące:
1 . Weronika Stankiewicz kl. IIb
2. Mateusz Łantowski kl. IIIb
Dominika Chodziutko kl. IIIb
Julia Krahel kl. IIb
3. Maciej Bobowik kl. IIIb
Organizatorami konkursu były: Katarzyna Sidorowicz, Joanna Pigiel
Czytaj dalej
Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych powiatów sokólskiego i augustowskiego oraz mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka do udziału w konkursie plastycznym „Kamienna Stara – mała ojczyzna generała Nikodema Sulika”. Jest to już III edycja konkursu, którego tematyką jest postać patrona naszej szkoły – generała Nikodema Sulika. Finał konkursu będzie miał miejsce 17 stycznia 2018 roku w Dniu Patrona Szkoły. W załączeniu regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa.
Organizatorzy konkursu.
REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Czytaj dalejW naszej szkole w dniach 17-18 listopada 2017, odbył się trzeci, ostatni już zjazd kursu przewodnikowskiego „Czas na GRANAT”. W kursie tym brali udział uczniowie naszego liceum: Dominika Wasilewska z kl. Ib, Kacper Charyton z kl. IIa oraz Kaja Sara Lewkowicz z IIIa. Podczas zajęć harcerze zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia funkcji instruktorskich w Związku Harcerstwa Polskiego, to znaczy do bycia liderem grupy młodzieży. Kurs został przygotowany i przeprowadzony przez podharcmistrzynię Jolantę Konstańczuk – nauczycielkę Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej oraz przy współpracy wielu instruktorów z Hufca ZHP Suwałki i Hufca ZHP Sokółka, m.in. podharcmistrza Janusza Bielawskiego.
Czytaj dalejDnia, 22. 11. 2017r uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach teatralnych, przeprowadzonych przez, aktora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku Piotra Szekowskiego. Młodzież spotkała się z nim dzięki udziale w konkursie „Patriotyzm dawniej i dziś”. Aby wziąć w nim udział młodzi ludzie musieli najpierw przygotować scenariusz krótkiego spektaklu o patriotyzmie. Młodzież naszej szkoły wybrała formę autorska „Co to jest patriotyzm” ,którą napisała sama za tworzenie scenariusza odpowiedzialne były: Patrycja Oliwia Lipska oraz Karolina Maja Jadeszko pod kierownictwem Pani Krystyny Kopańko...
Czytaj dalej16 listopada 2017 w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Trzy klasy zmagały się w konkurencjach przygotowanych przez nowy samorząd uczniowski. Były one oceniane przez bezstronne nauczycielskie jury. Pierwsze konkurencje składały się z quizu sprawdzającego znajomość naszych realiów szkolnych i nauczycieli tam pracujących. Kolejne zadanie polegało na przebraniu się klasy za inny profil, zupełnie nieadekwatny do tego, w którym dana klasa się uczy i zaprezentowanie wierszyka o niej oraz swoim wychowawcy. W dalszej części konkurencji oceniana była zręczność w łapaniu nakręcanej myszki ustami. Potem wśród uśmiechów uczniów mogliśmy zobaczyć uśmiechy wychowawców, gdy ujrzeli swoje portrety namalowane… ustami wychowanków...
Czytaj dalejW bieżącym roku szkolnym w internacie rozpoczęto akcję tzw. adopcji na odległość, czyli wsparcia materialnego dzieci dotkniętych przez los. Młodzież co miesiąc będzie zbierać pieniądze na utrzymanie oraz naukę ucznia w jednym z zambijskich sierocińców- Kasisi, prowadzonego przez siostry zakonne z Polski. Tego typu placówki nie mają żadnego wsparcia materialnego ze strony rządu zambijskiego, muszą utrzymywać się same.
Akcję od 2013 roku promuje znany dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia. Pan Hołownia po kolejnej wizycie w tym właśnie domu dziecka założył „Fundację Kasisi”, która zajmuje się zbieraniem pieniędzy na jego utrzymanie. W Kasisi mieszka 250 dzieci w różnym wieku, więc potrzeby są ogromne i różnorodne.
Spośród wszystkich dzieci nas...
13 listopada w internacie został zorganizowany konkurs z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a następnie musieli odpowiedzieć na pytania w formie quizu z wydarzeń w Polsce sprzed 99 lat.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał pan Dyrektor oraz nasi tegoroczni wolontariusze EVS- Eugeniusz i Kirył.
Po zaciętej walce, finał konkursu wyglądał następująco:
I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Natalia Łukaszewicz, Barbara Bienasz oraz Natalia Paszko.
II miejsce dla drużyny: Andżelika Sienkiewicz, Diana Walentynowicz i Wiktoria Woronowa.
III miejsce dla drużyny: Eugeniusz Orłow, Łukasz Krysztopa i Kacper Polkowski.
Nagrodami w konkursie były zestawy słodyczy, a specjalną nagrodę książkową otrzymała Natalia ...
Czytaj dalej















































































