Dąbrowscy licealiści zwycięzcami teatralnego konkursu „Patriotyzm dawniej i dziś”

28 listopada 2017 w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku odbyła się uroczysta gala konkursu teatralnego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych „Patriotyzm dawniej i dziś”. Uczniowie Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej : Maciej Budnik, Joanna Haponik, Karolina Maja Jadeszko, Zuzanna Jurgilewicz, Michał Kuźma, Patrycja Oliwia Lipska, Julian Malinowski, Paweł Masłowski, Michalina Silwonik, Weronika Sołtys, Samanta Świetlicka, pracujący pod opieką Krystyny Kopańko, okazali się zwycięzcami owej gali. W trakcie uroczystości wręczono nagrody laureatom konkursu, którzy zaprezentowali nagrodzone spektakle.
Występowanie na deskach teatru, przy pełnej publiczności, było dla młodzieży niezapomnianym przeżyciem. Spektakl „Co to jest patriotyzm?” został ciepło odebrany przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami. „Nie spodziewaliśmy się takiego odbioru. Jesteśmy zachwyceni możliwością grania na prawdziwej scenie, wręcz jak profesjonalni aktorzy i mamy nadzieję, że będziemy mogli to powtórzyć.”- komentuje Karolina Jadeszko, współautorka scenariusza i młoda adeptka sceny. „Swoim przedstawieniem udowodniliśmy, że patriotyzm to nie tylko walka o wolność i uroczyste apele z okazji 11 listopada. Chcieliśmy pokazać, że jest to o wiele prostsza sprawa: lubimy Polskę, potrafimy okazać szacunek drugiemu człowiekowi, kupujemy polskie produkty, rzetelnie się uczymy się i pracujemy w naszym kraju.”- wypowiada się Weronika Sołtys.
Konkurs został zrealizowany wspólnie przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskie Kuratorium Oświaty oraz Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „NIEPODLEGŁA”.

Tekst J. Budnik, zdjęcia T. Lewko

Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć z gali rozdania nagród w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Ciekawostką jest fakt, że w filmie zadebiutowała jako dziennikarka Patrycja Jasińska z klasy III E.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=5HTkEvdc8BU