Spotkanie z aktorem Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Dnia, 22. 11. 2017r uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach teatralnych, przeprowadzonych przez, aktora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku Piotra Szekowskiego. Młodzież spotkała się z nim dzięki udziale w konkursie „Patriotyzm dawniej i dziś”. Aby wziąć w nim udział młodzi ludzie musieli najpierw przygotować scenariusz krótkiego spektaklu o patriotyzmie. Młodzież naszej szkoły wybrała formę autorska „Co to jest patriotyzm” ,którą napisała sama za tworzenie scenariusza odpowiedzialne były: Patrycja Oliwia Lipska oraz Karolina Maja Jadeszko pod kierownictwem Pani Krystyny Kopańko. W scenariuszu zwróciliśmy uwagę na to czym powinien być patriotyzm dla młodego człowieka (szacunek dla barw i symboli narodowych, szacunek dla drugiego człowieka promowanie polskich produktów). Piotr Szekowski podczas warsztatów tłumaczył młodzieży jak należy pracować nad wyobraźnią, koncentracją, pamięcią i świadomością ciała, dialogiem oraz ruchem scenicznym. Uczył jak ważne jest zaufanie w takim zespole Pokazywał różne sposoby na uwrażliwienie się, co oraz możliwość wystawienia swojej sztuki na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku.