Otrzęsiny klas pierwszych

16 listopada 2017 w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Trzy klasy zmagały się w konkurencjach przygotowanych przez nowy samorząd uczniowski. Były one oceniane przez bezstronne nauczycielskie jury. Pierwsze konkurencje składały się z quizu sprawdzającego znajomość naszych realiów szkolnych i nauczycieli tam pracujących. Kolejne zadanie polegało na przebraniu się klasy za inny profil, zupełnie nieadekwatny do tego, w którym dana klasa się uczy i zaprezentowanie wierszyka o niej oraz swoim wychowawcy. W dalszej części konkurencji oceniana była zręczność w łapaniu nakręcanej myszki ustami. Potem wśród uśmiechów uczniów mogliśmy zobaczyć uśmiechy wychowawców, gdy ujrzeli swoje portrety namalowane… ustami wychowanków. Nakładanie makijażu dla koleżanek przez swoich kolegów, quiz muzyczny, turlanie się na czas w śpiworach oraz dzikie tańce to kolejne konkurencje, w których została wyłoniona najlepsza klasa – IA. W organizowanym dniu dresa wygrała klasa IC, zaś najlepiej przebranym uczniem został Michał Krzywosz – kl. II B. Całe przedsięwzięcie przygotowała i sprawnie poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Ania Wysocka przy wydatnej pomocy Samanty Świetlickiej, Julii Grabińskiej, Karoliny Grygorczyk, Julii Boszko, Sebastiana Makara, Olafa Lewkowicza i Miłosza Zawadzkiego.