15 czerwca 2018 odbyły się kolejne, a jednocześnie ostatnie, manewry klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej. Ich cel był zgoła odmienny od dotychczasowych, bo dotyczył podstawowych zasad survivalu, dlatego też miały one miejsce w plenerze – lasku przyszpitalnym. W roli instruktorów wystąpili żołnierze z I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Białegostoku.
Uczestnicy zajęć zapoznawali się z wybranymi zasadami sztuki survivalu. Uczyli się, jak zapewnić sobie wodę, pożywienie, schronienie i rozpalić ognisko. Te umiejętności ćwiczyli w dwóch grupach. Zaczęli od ,,delikatnego kamuflażu” (który najlepiej oddają zdjęcia). Potem dowiedzieli się, jak szybko podgrzać jedzenie w warunkach polowych bez rozpalania ogniska...
Czytaj dalej






































