Drugi dzień XII Fiesty Dąbrowskiej

Dnia 20 czerwca 2018r, odbył się drugi dzień XII Fiesty Dąbrowskiej. Młodzież zaczęła swój dzień od konkurencji „Zabivaka”.  Zabawa polegała na tym, że uczniowie poszczególnych klas musieli zrobić maskotkę Mundialu 2018 w Rosji.  Najbardziej oryginalną pracę zaprezentowała klasa 2a. Kolejne miejsca przypadły klasom 2b, 1b i 1c. Następnie wszyscy przeszli na halę i brali udział w rywalizacji „Awantura o kasę part 2”. Konkurs polegał na tym, że klasy rywalizowały o wielki finał, w którym do zabawy włączyła się drużyna mistrzów złożona z nauczycieli. Do finału zakwalifikowały się klasy: 2b, 2c, 1b oraz mistrzowie. Ostatecznie rywalizację wygrała klasa 2c.  Dzień zakończyliśmy obejrzeniem filmów: nagrodzonego 2 miejscem w województwie i wyróżnieniem w Polsce w konkursie „Nasi sąsiedzi- Żydzi” organizowanym przez IPN oraz dwóch wybranych przez młodzież: „Avengers”, „Dzieciak rządzi”.