Podsumowanie rywalizacji w szkolnym konkursie – EKSTRAKLASA MATEMATYCZNA

Od trzech lat nieomal tradycją szkoły są zmagania matematyczne dąbrowskich licealistów w konkursie szkolnym Ekstraklasa Matematyczna. Uczestniczą w nim uczniowie z różnych klas liceum. Odbywa się on raz w miesiącu i ogłaszane są wyniki. Rywalizacja cieszy się zainteresowaniem, każdego roku zgłasza się sporo osób żądnych zwycięstwa. Zadania wymagające wiedzy matematycznej, ale również tak zwanego pogłówkowania układają szkolni nauczyciele matematyki. Najlepszy w rywalizacji rocznej uzyskuje tytuł „mistrza”.

W tegorocznych zmaganiach mistrzem Ekstraklasy Matematycznej został Michał Topolewski. Należy podkreślić, że Michał prowadził od samego początku rozgrywek konkursowych. Zwyciężył w konkursie również w roku 2016 i 2017.

W tym roku kończy on edukację w naszej szkole. Dziękujemy za reprezentowanie dąbrowskiego liceum w konkursach matematycznych. Życzymy dalszych sukcesów.

Tych, którym się nie udało zwyciężyć, zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

Dziękujemy za udział w rywalizacji i rozwijanie pasji matematycznych. Do zobaczenia w równie licznym gronie.

 

Po czerwcowym etapie konkursu wyniki prezentują się następująco :

1. Michał Topolewski kl. III B – 23p.

2. Karolina Zujko kl. III B, Patryk Sak kl. I B – 15p.
3. Jakub Antonik kl. I B – 13p.
4. Kacper Rusiecki kl. II B, Anna Wysocka kl. II A – 12p.

5. Agnieszka Gniedziejko kl.II B – 10p.

6. Mateusz Sak kl. II B – 8p.
7. Jakub Kuźma kl.II B, Michał Kuźma kl.II B – 7p.
8. Julia Krahel kl. II B, Mateusz Czarkowski kl.I B – 6p.

9. Mieczysław Obuchowicz kl. I B –5p.

10. Miłosz Zawadzki kl. II C- 4p.

tekst i zdjęcia: Joanna Skórksa, Joanna Krahel