Archiwa blogów

Stolica piłki ręcznej

Dąbrowa Białostocka to podlaska stolica piłki ręcznej, wiemy o tym wszyscy. Każdy co najmniej przeciętnie sprawny uczeń miał w szkole podstawowej kontakt z piłką ręczną. I potem miał możliwość kontynuowania swojej przygody ze szczypiorniakiem na poziomie szkoły ponadpodstawowej. A następnie, jeśli posiadał zarówno talent, jak i pracowitość mógł rywalizować z najlepszymi zasilając skład klubu KS Szczypiorniak. W Dąbrowie Białostockiej od lat czy nawet dziesięcioleci to jest norma, no może rywalizacja klubowa to względna nowość. Nadal jako szkoła kontynujemy tradycje piłki ręcznej w ramach Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej, jedynego w województwie podlaskim dla chłopców i dziewcząt na poziomie szkoły ponadpodstawowej...

Czytaj dalej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzień 1 marca 2021 roku poświęcony był pamięci o żołnierzach niezłomnych. Tego dnia w wielu miejscach odbyły się uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podobnie było w Dąbrowie Białostockiej, gdzie z okazji święta odbyła się msza święta w parafialnym kościele a także koncert zespołu „Solatium” oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej przez delegacje instytucji i organizacji. Nie zabrakło w tym wydarzeniu przedstawicieli środowiska szkolnego Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej w postaci uczniów klas mundurowych pod opieką Janusza Bielawskiego wraz ze sztandarem szkoły, dyrekcji oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego a także harcerzy...

Czytaj dalej

O bezpieczeństwie ( nie tylko w sieci) z funkcjonariuszką Powiatowej Komendy Policji w Sokółce

W dniu 25 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie on – line wszystkich uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszką Powiatowej Komendy Policji w Sokółce sierżant Pauliną Olechno. Jego tematem  była  odpowiedzialność  prawna nieletnich. Rozpoczęło ono cykl trzech spotkań uczniów z funkcjonariuszami policji . Na kolejnych godzinach wychowawczych poruszane będą problemy dotyczące zagrożeń dla młodego człowieka płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Dzienisik – pedagog szkolny

Czytaj dalej

„Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy” – nabór

W związku z realizacją projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy” informujemy, iż z dniem 3 lutego br. rusza nabór kandydatów na zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe oraz dodatkowe zajęcia wyrównawczez przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych w ramach projektu.
Termin naboru wniosków upływa 17.02.2021 r. (środa). Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły.

Poniżej podajemy link do strony Powiatu Sokólskiego z zamieszczoną informacją o naborze i dokumentacją rekrutacyjną.
http://sokolka-powiat...

Czytaj dalej

Podwójna Korona w Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej

22 stycznia 2021 roku Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy opublikował klasyfikacje końcowe rozgrywek Licealiady w grach zespołowych szkół ponadpodstawowych za rok szkolny 2019/2020.  Późniejsze zakończenie rywalizacji spowodowane było stanem pandemii i częściowym ograniczeniem pracy szkół oraz zmianą organizacji pracy tych placówek. W rozgrywkach piłki ręcznej zwyciężyli w obu kategoriach (dziewcząt i chłopców) uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Trenerem obu zwycięskich zespołów jest Mirosław Tokajuk.  Gratulujemy!

Mistrzowie Licealiady w piłce ręcznej chłopców : Jakub Akacki, Makar Sebastian, Kosakowski Mateusz, Paweł Jackiewicz, Groch Kacper, Kamiński Jakub, Antonik Łukasz, Bałdowski Paweł, Szczesnowi...

Czytaj dalej

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY w ZESPOLE SZKÓŁ GEN. N. SULIKA – VI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY- „Druh Nikodem Sulik”.

            Dn. 25.01.2021 r. w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej w ramach obchodów  Dnia Patrona Szkoły odbyło się  rozstrzygnięcie VI Powiatowego Konkursu  Plastycznego – „Druh Nikodem Sulik”. Zadanie konkursowe polegało na pokazaniu innego oblicza gen. N. Sulika, jako harcerza i wychowawcy młodzieży. Współorganizatorem a jednocześnie sponsorem nagród w konkursie był Zarząd Powiatu  Sokólskiego, Gmina Dąbrowa Białostocka oraz Hufiec ZHP Sokółka.

Na konkurs wpłynęło 9 prac z następujących szkół:

  • Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce,
  • Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej,
  • Zespół Szkół Rolniczych im. mjr. Hubala w Sokółce.

Jury w składzie:

  • Agata Orpik – nauczyciel plastyki w Szkole...
Czytaj dalej

Święto Patrona Szkoły – Generała Nikodema Sulika w pandemicznej odsłonie

25 stycznia 2021 roku po raz osiemnasty  w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej obchodzono Święto Patrona Szkoły – Generała Nikodema Sulika. Jednak z uwagi na stan pandemii w kraju uroczystość  miała  bardzo symboliczny i skromny charakter. W niej udział wzięli: przewodniczący Rady Miejskiej Adam Wojteczko oraz  uczestnicy konkursów historycznego i plastycznego wraz z opiekunami z LO w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej.

Po krótkim przemówieniu dyrektora szkoły Jarosława Budnika, podsumowano dwa konkursy i wręczono nagrody. Tegoroczna zmieniona formuła XIX Powiatowego Konkursu Historycznego pozwalała uczestnikom  na wykazanie się przemyśleniami na temat: Nikodem Sulik – nasz Patron , czy także i Twój?  Z nadesłanych prac o bardzo różnorodnym charakte...

Czytaj dalej

Zapraszamy do lektury…

Kapitan Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz – pilot 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku a prywatnie żona pilota latającego na F16 Leszka Siemieniewicza – Ambasadora Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej jest głównym bohaterką artykułu który zamieszczamy poniżej. Oboje gościli w naszej szkole (http://liceum-dabrowa.pl/2015/11/leszek-siemieniewicz-nasz-czlowiek-na-f16/).

Więcej o Kasi w świecie latających maszyn przeczytacie: https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,164869,26675753,z-cessny-szybko-przesiadla-sie-do-mig-29-teraz-kasia-chce-latac.html#s=BoxMMt1

Czytaj dalej

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Ciepłych, serdecznych i przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2021 roku ze szkołą w tradycyjnej formie, pełną wzajemnych kontaktów, życzliwości i sukcesów życzą dyrektor Jarosław Budnik oraz wicedyrektor Joanna Renata Pigiel

Czytaj dalej

Konkurs na najlepszy biznesplan roztrzygnięty

Niezmiernie miło nam poinformawać, iż Natalia Laskowska i Stanisław Stroczkowski zajęli I miejsce w konkursie „Pierwszy biznes z ARESEM” organizowanym przez Agencję Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach. Współorganizatorem konkursu był także Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Konkurs miał charakter pilotażowy i dotyczył stworzenia profesjonalnego biznesplanu. Drugie miejsce przypadło Natalii Jackiewicz, zaś trzecie Paulinie Łapicz i Oli Sutule. Nagrody zostały wręczone 18 grudnia 2020 roku przez Prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. Łukasza Owsiejko. Na uwagę zasługuje fakt, iż pierwsza nagroda dla początkujących przedsiębiorców wynosiła 1000 zł. Opiekunem młodzieży bioracej udział w konkursie była Aneta Fiećko-Luty.+5

Czytaj dalej