ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY w ZESPOLE SZKÓŁ GEN. N. SULIKA – VI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY- „Druh Nikodem Sulik”.

            Dn. 25.01.2021 r. w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej w ramach obchodów  Dnia Patrona Szkoły odbyło się  rozstrzygnięcie VI Powiatowego Konkursu  Plastycznego – „Druh Nikodem Sulik”. Zadanie konkursowe polegało na pokazaniu innego oblicza gen. N. Sulika, jako harcerza i wychowawcy młodzieży. Współorganizatorem a jednocześnie sponsorem nagród w konkursie był Zarząd Powiatu  Sokólskiego, Gmina Dąbrowa Białostocka oraz Hufiec ZHP Sokółka.

Na konkurs wpłynęło 9 prac z następujących szkół:

  • Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce,
  • Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej,
  • Zespół Szkół Rolniczych im. mjr. Hubala w Sokółce.

Jury w składzie:

  • Agata Orpik – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej,
  • Barbara Grabińska – instruktor – plastyk  z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej ,
  • Urszula Kojta – Hufiec ZHP Sokółka,

w dniu 11.01.2021 r. oceniło prace zgodnie z regulaminem konkursu i przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

  • I miejsce: Emilia Szczęsnowicz – LO w Dąbrowie Białostockiej,
  • II miejsce: Magda Brzezińska – LO w Sokółce,
  • III miejsce: Wiktoria Walenciej – LO w Dąbrowie Białostockiej,
  • III miejsce: Katarzyna Glińska – LO w Sokółce.

Wyróżnienia przyznano Wiktorii Prokorym i Kseni Bayarovich z LO w Dąbrowie Białostockiej,

Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody i dyplomy przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Adama Wojteczkę i dyrektora szkoły Jarosława Budnika. Podziękowania otrzymali również opiekunowie uczniów: Eugenia Garbuz z LO w Sokółce, Marta Tolko-Kuziuta z ZSR w Sokółce.  

Za organizację i  przygotowanie przedsięwzięcia  odpowiedzialna była mgr Jolanta Konstańczuk – nauczyciel fizyki. Wszystkie nagrodzone prace można podziwiać na  dolnym korytarzu Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Tekst: Edyta Budnik  i Krzysztof Malinowski, zdjęcia Gabriela Haraszkiewicz