Święto Patrona Szkoły – Generała Nikodema Sulika w pandemicznej odsłonie

25 stycznia 2021 roku po raz osiemnasty  w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej obchodzono Święto Patrona Szkoły – Generała Nikodema Sulika. Jednak z uwagi na stan pandemii w kraju uroczystość  miała  bardzo symboliczny i skromny charakter. W niej udział wzięli: przewodniczący Rady Miejskiej Adam Wojteczko oraz  uczestnicy konkursów historycznego i plastycznego wraz z opiekunami z LO w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej.

Po krótkim przemówieniu dyrektora szkoły Jarosława Budnika, podsumowano dwa konkursy i wręczono nagrody. Tegoroczna zmieniona formuła XIX Powiatowego Konkursu Historycznego pozwalała uczestnikom  na wykazanie się przemyśleniami na temat: Nikodem Sulik – nasz Patron , czy także i Twój?  Z nadesłanych prac o bardzo różnorodnym charakterze (  prezentacje , wypracowania i komiks ) wynika jednoznaczne przesłanie , że z życiorysu Nikodema Sulika można czerpać inspirujące wzorce także i dzisiaj. Jury konkursowe sklasyfikowało uczestników w następującej kolejności:

  • I  miejsce zajęła Hanna Halenka kl IIB – LO w Dąbrowie Białostockiej, ,
  • II miejsce Paulina Sotnik kl. II B-  LO w Dąbrowie Białostockiej,
  • III miejsce –  Oliwia Kopeć i Beata Pigiel ,
  •  wyróżnienie otrzymała praca Agaty Patrycji Burak.

 Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Sokólskiego i  Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej. Organizacji konkursu  podjął się mgr Krzysztof Malinowski.

Warto dodać, że uroczystość była także okazją do wręczenia innych  nagród naszym niezwykle utalentowanym uczennicom. Przypominamy, że 06.11.2020 odbyła się 28 edycja Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Suwałkach w formule on-line.  Julia Oszmian interpretując piosenkę „Kolęda warszawska”   zajęła I miejsce w kategorii piosenka,  Paulina Bartkiewicz zajęła III miejsce a Alina Obuchowicz IV.  Zaś w kategorii recytacja poezji  Urszula Okurowska zajęła III miejsce.

Tekst: Edyta Budnik  i Krzysztof Malinowski, zdjęcia Gabriela Haraszkiewicz