Stolica piłki ręcznej

Dąbrowa Białostocka to podlaska stolica piłki ręcznej, wiemy o tym wszyscy. Każdy co najmniej przeciętnie sprawny uczeń miał w szkole podstawowej kontakt z piłką ręczną. I potem miał możliwość kontynuowania swojej przygody ze szczypiorniakiem na poziomie szkoły ponadpodstawowej. A następnie, jeśli posiadał zarówno talent, jak i pracowitość mógł rywalizować z najlepszymi zasilając skład klubu KS Szczypiorniak. W Dąbrowie Białostockiej od lat czy nawet dziesięcioleci to jest norma, no może rywalizacja klubowa to względna nowość. Nadal jako szkoła kontynujemy tradycje piłki ręcznej w ramach Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej, jedynego w województwie podlaskim dla chłopców i dziewcząt na poziomie szkoły ponadpodstawowej. No i jak informowaliśmy w ostatnim roku zgarnęliśmy dublet w licealiadzie w obu kategoriach. Chcielibyśmy, aby ten post stał się okazją do umieszczania w komentarzu własnych wspomnień związanych z piłką ręczną i zdjęć (nawet tych bardzo historycznych). Porozmawiajmy wspólnie o dyscyplinie która jest kojarzona z Dąbrową od wielu lat. I cieszmy się, gdy nasi mieszkańcy skutecznie zabiegają o najwyższe trofea wspólnie z reprezentacją Polski (brawo Szymon Sićko!). Zapraszamy do wspomnień o budowaniu stolicy w Dąbrowie Białostockiej.