Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzień 1 marca 2021 roku poświęcony był pamięci o żołnierzach niezłomnych. Tego dnia w wielu miejscach odbyły się uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podobnie było w Dąbrowie Białostockiej, gdzie z okazji święta odbyła się msza święta w parafialnym kościele a także koncert zespołu „Solatium” oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej przez delegacje instytucji i organizacji. Nie zabrakło w tym wydarzeniu przedstawicieli środowiska szkolnego Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej w postaci uczniów klas mundurowych pod opieką Janusza Bielawskiego wraz ze sztandarem szkoły, dyrekcji oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego a także harcerzy. Tym samym zgromadzeni uczcili pamięć bohaterów czasów, w których szczególnie cenione było posłuszeństwo władzy komunistycznej, zaś walczących o wolność i niepodległość skazywano na więzienia, tortury i często śmierć. Chwała Bohaterom!

foto: Maciej Sulik