Archiwa blogów

Patrycja Lipska stypendystką Prezesa Rady Ministrów

15 listopada 2017 roku na uroczystości w II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku wręczone zostały stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród 120 osób wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły Patrycja Oliwia Lipska. Patrycja w ostatnim roku szkolnym zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Fraszka” oraz III miejsce w wojewódzkim konkursie,, My z Podlasia’’ w kategorii „Spiżarnia babuni”  a także  1 miejsce w TOP 10 ze średnią 5,69 (była to najwyższa średnia w szkole).  Reprezentuje także Gminę Dąbrowa Białostocka i Powiat Sokólski jako zawodniczka Combat Sports Academy w zawodach taekwon-do. Patrycji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej

Tym razem z wizytą na strzelnicy druga klasa mundurowa… czyli kolejne strzelanie

Kolejny wyjazd na strzelnicę drugiej klasy mundurowej, uważam za udany. Odbył się on 24 października 2017 w znanej już nam strzelnicy w Piątnicy. Początkowo, ćwiczyliśmy przeładowania "na sucho". Tym razem strzelając z CZ P09 byliśmy 25m, następnie 7m i ostatecznie 5m od celu. Zobaczyliśmy jak ciężko jest szybko wyciągać broń z kabury, przeładować, wycelować i strzelić do przeciwnika. Od niektórych niestety rywal byłby szybszy i nie mieliby oni szans ujść cało. Na szczęście przed nami dużo czasu i możliwości na doszkolenie tych czynności. Mając porównanie, z tym, co potrafiliśmy rok temu, wszyscy zauważają ogromny progres...

Czytaj dalej

Strzeleckie zawody o puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej – kolejny etap akcji charytatywnej

21.10.2017 na strzelnicy pneumatycznej w naszej szkole odbyły się zawody strzeleckie o puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Naszą społeczność dzielnie reprezentowali uczniowie klas mundurowych. I to oni okazali się triumfatorami tej rywalizacji, aczkolwiek, jak wiemy nie to było najważniejsze. Zawodnicy mieli za zadanie oddać 6 strzałów, zarówno w pozycji  stojącej, jak i siedzącej. Sędzią zawodów był Tomasz Sztukowski. Zwyciężył Tomasz Jarmoszko –absolwent kl. mundurowej, 2. m. zajął Karol Tkaczuk z kl. II, a 3. koleżanka z klasy Paulina Łomoć. Gratulacje.

Czytaj dalej

Kolejna akcja charytatywna w naszej szkole, tym razem pomagamy choremu Pawełkowi

Dn. 19.10.2017  mecz drużyn Nauczyciele &Przyjaciele  kontra Uczniowie  zainaugurował kolejną akcję charytatywną w naszej gminie a tym samym i szkole – dla chorego Pawełka z Bagien . Trzylatek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Niestety los tak doświadczył chłopca, że nie jest w stanie mówić, chwytać ani samodzielnie siedzieć. Potrzebuje on całodobowej pomocy. W akcję zaangażowały się radne Młodzieżowej Rady Miasta z Anią Wysocką na czele. To one zebrały wolontariuszy i wspólnie z pracownikami M – GOKa podzieliły zadania.

Tłumnie zgromadzona publiczność żywo reagowała na przebieg meczu a jednocześnie i komentarz Olafa Lewkowicza. Dodatkową atrakcją w przerwie zmagań uczestników meczu była możliwość strzelenia  „gola dla dyrektora”...

Czytaj dalej

Uczniowie klas mundurowych na uroczystościach odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary obławy augustowskiej

Dn. 16. 10. 2017  w Sokółce uczniowie trzech klas mundurowych naszego LO wzięli udział w uroczystościach upamiętniających ofiary obławy augustowskiej z lipca 1945 r.

Wśród licznie zaproszonych gości byli samorządowcy z Sokółki, Lipska, Augustowa i Supraśla, przedstawiciele duchowieństwa a także reprezentacja  wszystkich służb mundurowych oraz młodzież i nauczyciele ze szkół z powiatu sokólskiego.

Pierwszym punktem uroczystości  w  kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce było odsłonięcie i poświęcenie tablicy w hołdzie i pamięci ofiarom obławy augustowskiej.  Zbrodni dokonanej na żołnierzach niepodległościowego podziemia i mieszkańcach powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego i sokólskiego w lipcu 1945 roku...

Czytaj dalej

Pielgrzymka dąbrowskich maturzystów na Jasną Górę

W miniony piątek 5 października 2017 r. 52 osobowa grupa maturzystów dąbrowskiego liceum wraz z opiekunami: Edytą Budnik, Dorotą Budzińską, Elżbietą Kondracką oraz ks.  Adamem Turlińskim, wzięła udział w tradycyjnej, corocznej Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę.

Uroczystościom w częstochowskiej bazylice  przewodniczył  ks. biskup Henryk Ciereszko. U stóp Pani Jasnogórskiej młodzież modliła się w intencji dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, jak i również rozpoznania swojego powołania. Warto dodać, że dąbrowscy maturzyści aktywnie  włączyli się w przygotowanie  oprawy  koncelebrowanej mszy w ich intencji i utalentowana wokalnie Magdalena Milewska wykonała psalm po pierwszym czytaniu.

Wdzięczna ks. A...

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej w dąbrowskim Zespole Szkół

Dn. 13.10.2017 o godz.13 00 z udziałem Alicji Rysiejko – przedstawiciela Zarządu Powiatu Sokólskiego odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. W przemówieniu  dyrektor szkoły Jarosław Budnik nakreślił rys historyczny w/w święta, podał kilka danych statystycznych w odniesieniu do edukacji w całym kraju i także w naszej szkole. Następnie wyróżnionym nauczycielom dyrektor Jarosław Budnik wręczył nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Potem głos zabrała Alicja Rysiejko, która złożyła życzenia oraz odczytała list przygotowany na tę okazję przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, na którą złożyły się satyryczne scenki z życia szkoły oraz współczesna wersja bajki o Kopciuszku ...

Czytaj dalej

Program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych

W załączeniu przesyłamy link do pobrania Regulaminu przyznawania pomocy stypendialnej wraz z załącznikami w ramach projektu realizowanego przez Powiat Sokólski „Kompetentni – wykwalifikowani”:

http://sokolka-powiat.pl/2017/10/04/pomoc-stypendialna-ramach-projektu-pn-kompetentni-wykwalifikowani-regulamin-wraz-zalacznikami-pobrania/

Czytaj dalej

Wybraliśmy nowy samorząd szkolny

Dnia 28.09.2017r w naszym liceum odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego na rok 2017/18. W tegorocznych wyborach o tytuł  przewodniczącego szkoły wystartowało 10 kandydatów. W gronie tym znaleźli się uczniowie z drugich, jak i z pierwszych klas. W tym roku wybory odbyły się w nieco inny sposób, gdyż została zorganizowana debata dla kandydatów. Miała ona  na celu pomoc wyborcom w podjęciu rzetelnej decyzji, ale także  przybliżenie uczniom idei prawdziwych wyborów. Kandydaci losowali po 2 pytania związane z samorządem, na które musieli odpowiedzieć. Następnie, aby było ciekawiej możliwość zadawania pytań otrzymali wyborcy. Po debacie nastąpił moment głosowania. W wyborach wzięło udział 186 osób. Niestety głosów nieważnych było aż 22...

Czytaj dalej

Jeśli jesteś ambitny, pracowity i chciałbyś pogłębić wiedzę a także odnieść sukces…. to do Was jest skierowana ta informacja

Uwaga! Zaczynamy rekrutację i przygotowania do ogólnopolskich konkursów i olimpiad. Oto wykaz nauczycieli, którzy czekają na Wasze zgłoszenia i zainteresowanie:

Język polski

Urszula Puczyńska: Konkurs Opowiedzieć świat, Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, konkursy ortograficzne – II półrocze;

Edyta Ołdziejewska – Budnik: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Ogólnopolski  Konkurs Polonistyczny „Fraszka”, konkursy ortograficzne – II półrocze;

Język angielski

Stupak Mirella i Elżbieta Kondracka: Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego, ogólnopolskie konkursy English High Flier  – I półrocze, English Ace   – II  półrocze;

Język rosyjski

Katarzyna Sidorowicz  i Joanna Pigiel: Olimpiada Języka Rosyjskiego, Szkolny Konkurs Wiedzy o Rosji, Mi...

Czytaj dalej