Kolejna akcja charytatywna w naszej szkole, tym razem pomagamy choremu Pawełkowi

Dn. 19.10.2017  mecz drużyn Nauczyciele &Przyjaciele  kontra Uczniowie  zainaugurował kolejną akcję charytatywną w naszej gminie a tym samym i szkole – dla chorego Pawełka z Bagien . Trzylatek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Niestety los tak doświadczył chłopca, że nie jest w stanie mówić, chwytać ani samodzielnie siedzieć. Potrzebuje on całodobowej pomocy. W akcję zaangażowały się radne Młodzieżowej Rady Miasta z Anią Wysocką na czele. To one zebrały wolontariuszy i wspólnie z pracownikami M – GOKa podzieliły zadania.

Tłumnie zgromadzona publiczność żywo reagowała na przebieg meczu a jednocześnie i komentarz Olafa Lewkowicza. Dodatkową atrakcją w przerwie zmagań uczestników meczu była możliwość strzelenia  „gola dla dyrektora”. Polegało to na tym, iż jeden z dyrektorów  (M – GOK lub naszej szkoły) stał na bramce, jeżeli udało się trafić 10zł płacił dyrektor, jeżeli natomiast udało się obronić to strzelający wpłacał 10zł do puszki charytatywnej. W trakcie i przerwie meczu wolontariusze zbierali pieniążki na leczenie chorego Pawełka.

Mecz wynikiem 4: 2 dał zwycięstwo drużynie Nauczyciele &Przyjaciele  Oto jej skład:

Jarosław Budnik –dyrektor szkoły, Tomasz Sztukowski i Mirosław Tokajuk – nauczyciele wychowania fizycznego, Maciej Sulik – dyrektor M – GOK, Andrzej Kamliński – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, Krzysztof Rychtarczyk – pracownik Salezjańskiego Ośrodka  Wychowawczego i Wiesław Skomin – emerytowany policjant.

Skład drużyny uczniów: Sebastian Pers, Adam Lewkowicz, Maciej Budnik, Miłosz Zawadzki, Patryk Radziwon, Karol Tkaczuk, Marcin Citko, Adam  Przytuło, Paweł Boruch, Marek Kamliński, Patryk Wilczyński

Także w trakcie meczu Ania Wysocka wraz z wolontariuszami sprzedawała ciasteczka upieczone przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, mających praktykę w naszej kuchni. Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia dzielnie czuwała Marta Mandziej.

Ania Wysocka, przewodnicząca MRM oceniła, że wszyscy byli bardzo hojni wspierali Pawełka.  Wyraziła  nadzieję, że podobna aktywność będzie w następnych dniach akcji.