Tym razem z wizytą na strzelnicy druga klasa mundurowa… czyli kolejne strzelanie

Kolejny wyjazd na strzelnicę drugiej klasy mundurowej, uważam za udany. Odbył się on 24 października 2017 w znanej już nam strzelnicy w Piątnicy. Początkowo, ćwiczyliśmy przeładowania "na sucho". Tym razem strzelając z CZ P09 byliśmy 25m, następnie 7m i ostatecznie 5m od celu. Zobaczyliśmy jak ciężko jest szybko wyciągać broń z kabury, przeładować, wycelować i strzelić do przeciwnika. Od niektórych niestety rywal byłby szybszy i nie mieliby oni szans ujść cało. Na szczęście przed nami dużo czasu i możliwości na doszkolenie tych czynności. Mając porównanie, z tym, co potrafiliśmy rok temu, wszyscy zauważają ogromny progres. Broń krótka jednak wszystkich nie uszczęśliwia w pełni, z tego powodu pod koniec został przygotowany nam AK-47, z amunicją smugową. Niektórym jego obsługa szła już tak gładko, jakby robili to całe życie, z czego nasz opiekun Tomasz Leszkowicz, był bardzo zadowolony. Po kilku godzinach, wszyscy wrócili zmęczeni i bardzo zadowoleni z kolejnego udanego wyjazdu.
Natalia Łukaszewicz