Wybraliśmy nowy samorząd szkolny

Dnia 28.09.2017r w naszym liceum odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego na rok 2017/18. W tegorocznych wyborach o tytuł  przewodniczącego szkoły wystartowało 10 kandydatów. W gronie tym znaleźli się uczniowie z drugich, jak i z pierwszych klas. W tym roku wybory odbyły się w nieco inny sposób, gdyż została zorganizowana debata dla kandydatów. Miała ona  na celu pomoc wyborcom w podjęciu rzetelnej decyzji, ale także  przybliżenie uczniom idei prawdziwych wyborów. Kandydaci losowali po 2 pytania związane z samorządem, na które musieli odpowiedzieć. Następnie, aby było ciekawiej możliwość zadawania pytań otrzymali wyborcy. Po debacie nastąpił moment głosowania. W wyborach wzięło udział 186 osób. Niestety głosów nieważnych było aż 22.! Natomiast zdecydowaną przewagą wybory do samorządu uczniowskiego wygrała Anna Wysocka z klasy II A, zdobywając 33 głosy i miano przewodniczącej szkoły. Nowym wiceprzewodniczącym został Olaf Lewkowicz z klasy II C, zdobywając 28 głosów. Pozostałymi członkami samorządu uczniowskiego zostali kolejno: Samanta Świetlicka II A- 23 głosy, Miłosz Zawadzki II C- 23 głosy, Sebastian Makar I C- 17 głosów i Julia Boszko I A- 17 głosów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów.