Pielgrzymka dąbrowskich maturzystów na Jasną Górę

 

W miniony piątek 5 października 2017 r. 52 osobowa grupa maturzystów dąbrowskiego liceum wraz z opiekunami: Edytą Budnik, Dorotą Budzińską, Elżbietą Kondracką oraz ks.  Adamem Turlińskim, wzięła udział w tradycyjnej, corocznej Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę.

Uroczystościom w częstochowskiej bazylice  przewodniczył  ks. biskup Henryk Ciereszko. U stóp Pani Jasnogórskiej młodzież modliła się w intencji dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, jak i również rozpoznania swojego powołania. Warto dodać, że dąbrowscy maturzyści aktywnie  włączyli się w przygotowanie  oprawy  koncelebrowanej mszy w ich intencji i utalentowana wokalnie Magdalena Milewska wykonała psalm po pierwszym czytaniu.

Wdzięczna ks. A. Turlińskiemu za profesjonalne przygotowanie  pielgrzymki a przede wszystkim pokrzepiona duchowo  młodzież wróciła do swych domów  .