Archiwa blogów

Umowa na doposażenie klasy mundurowej została podpisana

W dniu 28 listopada 2018 r. Powiat Sokólski reprezentowany przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko oraz członka Zarządu Powiatu Sokólskiego Jerzego Białomyzego zawarł umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej reprezentowanym przez Pana Waldemara Zubka – Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych. Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze środków dotującego zadań bieżących w związku z udziałem Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej w realizacji „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

W ramach programu Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej otrzymał dofinansowanie w kwocie 57 350 zł na sprzęt oraz umundurowanie dla uczniów szkoły...

Czytaj dalej

Ruszają zapisy do międzynarodowego projektu „Królowa jest tylko jedna- Matematyka”

Projekt rozpoczął się kilka miesięcy temu od podpisania umowy z Narodową Agencją Rozwoju Systemu Edukacji, od stworzenia konta i wyznaczenia pierwszych terminów, od wyboru logo i pierwszej mobilności kadry nauczycielskiej. Jednak nie to w Programie Erasmus + jest najważniejsze. Najważniejsi są uczestnicy, beneficjenci na rzez których skierowane są działania. Dlatego rozpoczynamy najważniejszy etap projektu – rekrutację uczestników. Bo to od nich zależeć będą rezultaty projektu i zakładane cele. A więc rozpoczynamy wyzwanie, kto z Was podejmie pewne ryzyko, bo przecież nie zawsze język angielski stanowi silną stronę, bo główny temat projektu, czyli matematyka to także nie u wszystkich silny punkt. Ale wyzwanie jest dla tych, którzy posiadają silną motywację...

Czytaj dalej

Ruszyła „Ekstraklasa Matematyczna” 2018/2019.

Przedstawiamy klasyfikację po październikowym etapie :

Uczniowie, którzy uzyskali 2 punkty:

  • Jakub Antonik kl. IIB
  • Anna Wysocka IIIA
  • Agnieszka Gniedziejko IIIB
  • Kamila Mościcka IIB
  • Patryk Sak IIB
  • Kamila Łazar IB
  • Maciej Budnik kl. IIIB
  • Michał Kuźma kl. IIIB

Uczniowie, którzy uzyskali 1  punkt:

  • Julia Krahel IIIB
  • Jakub Kuźma kl. IIIB
  • Kacper Rusiecki kl. IIIB
  • Paulina Czerżyńska IB
  • Agnieszka Piruta IB
  • Paulina Godlewska kl. IB
  • Maria Stankiewicz kl. IB
  • Klaudia Mancewicz kl. IB
  • Joanna Mościcka kl. IB

 

Następny etap konkursu przeprowadzony będzie 15 listopada.

Czytaj dalej

Dyrektor Jarosław Budnik uhonorowany Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Z wielką przyjemnością informujemy, że dyrektor naszej szkoły Jarosław Budnik został uhonorowany Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej a w sposób szczególny za kierowanie szkołą. W tym roku szkolnym znalazł się  w elitarnym gronie kilkunastu  pedagogów z woj. podlaskiego, którzy tę nagrodę odebrali  z rąk Podlaskiego  Kuratora Oświaty – Beaty Pietruszki na wojewódzkich obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Świętego Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Warto nadmienić , że jest to już druga nagroda Ministra Edukacji Narodowej przyznana dyrektorowi naszej szkoły. Pierwszą otrzymał 6 lat temu na wniosek Zarządu Powiatu Sokólskiego, któremu wówczas przewodniczył Franciszek Budrowski...

Czytaj dalej

Dąbrowska pielgrzymka maturzystów…

W miniony piątek 5 października 2018 r. 45 osobowa grupa maturzystów dąbrowskiego liceum wraz z opiekunami: Edytą Budnik, Elżbietą Kondracką oraz ks.  Adamem Turlińskim, wzięła udział w tradycyjnej, Dorocznej Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę.

Uroczystościom w częstochowskiej bazylice  przewodniczył  ks. biskup Tadeusz Wojda. U stóp Pani Jasnogórskiej młodzież modliła się w intencji dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, jak i również rozpoznania swojego powołania i wyboru właściwej drogi życiowej. Warto dodać, że dąbrowscy maturzyści aktywnie  włączyli się w poprowadzenie Koronki do Miłosierdzia Bożego, przede mszą w ich intencji.

Wdzięczna ks. A...

Czytaj dalej

Biegamy by uczcić pamięć poległych WETERANÓW

Zapraszamy na I Bieg o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju który odbędzie się 7 października 2018 roku ulicami Dąbrowy Białostockiej.

Cele:
• okazanie szacunku i wsparcia żołnierzom rannym i poszkodowanym w misjach poza granicami kraju
• upamiętnienie żołnierzy poległych w misjach poza granicami kraju w Afganistanie i Iraku
• zwrócenie uwagi na charakter służby żołnierzy WP w misjach poza granicami kraju
• kontynuacja współpracy pomiędzy uczniami klas mundurowych a żołnierzami – weteranami
• integracja środowiska społeczności lokalnej z wojskiem
• popularyzowanie biegania

Organizatorzy, współorganizatorzy, partnerzy:

Zespół Szkół im. gen...

Czytaj dalej

Sukces uczennicy z dąbrowskiego liceum – Weroniki Kułak

28 września w Młodzieżowym Ośrodku Kultury w Białymstoku odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem ogólnopolskiego konkursu literackiego i fotograficznego. Uczennica klasy III dąbrowskiego liceum – Weronika Kułak zajęła II miejsce. Weronika, pod kierunkiem nauczyciela polonisty Urszuli Puczyńskiej, napisała pracę satyryczno–ironiczną w konwencji szkicu krytycznego na temat zachowania Polaków poza krajem.Tytuł  pracy toNie (typowi) polscy podróżnicy”. Błyskotliwy tekst został dostrzeżony przez komisję, co zaowocowało pięknym II miejscem. Weronika otrzymała w nagrodę teleskop i różnego rodzaju akcesoria związane z podróżowaniem oraz przewodniki.

Konkurs został zorganizowany w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod) różne historie”...

Czytaj dalej

Organizujemy bieg poświęcony pamięci weteranów

Z inicjatywy Elizy Masłowskiej, oczywiście z udziałem naszej szkoły i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury organizujemy bieg poświęcony pamięci weteranów poległych w Iraku i Afganistanie. Zapraszamy do udziału. Szczegóły w linku: https://www.facebook.com/events/239884746696078/

Czytaj dalej

Spotkania z weteranami

W ramach współpracy z weteranami misji zagranicznych, również z weteranami rannymi i poszkodowanymi, w Zespole Szkół im. gen. Nikodema Sulika w dn. 06. – 07. 09. 2018 odbyły się zajęcia z żołnierzami z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Żołnierze w osobach st. kpr. Artura Girtlera, kpr. Adama Dzbyńskiego, st. szer. Adama Fornalskiego poprowadzili z młodzieżą zajęcia z musztry na manewrach w Osowcu, a także na terenie Zespołu Szkół. Przeprowadzili również pogadankę na temat misji, w których uczestniczyli w Afganistanie i w Kosowie.
W dn. 14. 09. 2018 odbyły się zajęcia z żołnierzami z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Kpr. Łukasz Adamczyk i kpr...
Czytaj dalej

Festyn „Nasza droga do niepodległości”

Niedzielne popołudnie, tj. 16.09.2018 mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej mogli spędzić niebanalnie i ciekawie w nowej formule parku miejskiego. Prócz rozlicznych atrakcji, jak spotkania z weteranami, podziwianie sprzętu wojskowego, wyścig kolarski, sporo także było przeznaczonych dla dzieci. Rozstrzygnięto również konkursy organizowane w ramach projektu i nagrodzono zwycięzców. Niewątpliwie istotnym aspektem był fakt, iż uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie wspomagali organizację tegoż festynu. Zaangażowali się nasi podopieczni, zarówno uzdolnieni artystycznie, jak i uczniowie klasy II i III mundurowej.
Ola Sidorowicz i Samanta Świetlicka pracujące pod kierunkiem aktora Marka Cichuckiego przygotowały krótki występ teatralny w konwencji zgaduj – zgaduli, który ...
Czytaj dalej