Festyn „Nasza droga do niepodległości”

Niedzielne popołudnie, tj. 16.09.2018 mieszkańcy Dąbrowy Białostockiej mogli spędzić niebanalnie i ciekawie w nowej formule parku miejskiego. Prócz rozlicznych atrakcji, jak spotkania z weteranami, podziwianie sprzętu wojskowego, wyścig kolarski, sporo także było przeznaczonych dla dzieci. Rozstrzygnięto również konkursy organizowane w ramach projektu i nagrodzono zwycięzców. Niewątpliwie istotnym aspektem był fakt, iż uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie wspomagali organizację tegoż festynu. Zaangażowali się nasi podopieczni, zarówno uzdolnieni artystycznie, jak i uczniowie klasy II i III mundurowej.
Ola Sidorowicz i Samanta Świetlicka pracujące pod kierunkiem aktora Marka Cichuckiego przygotowały krótki występ teatralny w konwencji zgaduj – zgaduli, który dedykowano naszym narodowym współautorom niepodległości. Na wysokości zadania stanęły również klasy mundurowe. Zaprezentowały dziesięciominutowy pokaz musztry wojskowej. Nad jego prawidłowością czuwał opiekun st. chor. sztab. rez. SG Janusz Bielawski. Starania i wysiłek uczniów zostały docenione przez zastępcę burmistrza Artura Gajlewicza, który podziękował im wręczając pochwały i znaczki z herbem Dąbrowy Białostockiej. Podkreślić należy, iż tylko kilkoro z nich mieszka w naszym mieście i okolicach a zdecydowana większość pochodzi z okolicznych miejscowości m. in. Lipska, Sztabina, Krasnegoboru, Augustowa, Sokółki czy też Czarnej Białostockiej, zatem tym bardziej cenny jest ich wysiłek i poświęcenie całego niedzielnego popołudnia dla idei festynu „Nasza droga do niepodległości”.
Całość przedsięwzięcia zakończył świetny występ zespołu „Solatium”.
Zaangażowanym uczniom Zespołu Szkół im gen. N. Sulika, ich opiekunom i mentorom składamy serdeczne podziękowania.
 
Tekst – Edyta Budnik, zdjęcia – Artur Sztukowski, Janusz Bielawski