Sukces uczennicy z dąbrowskiego liceum – Weroniki Kułak

28 września w Młodzieżowym Ośrodku Kultury w Białymstoku odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem ogólnopolskiego konkursu literackiego i fotograficznego. Uczennica klasy III dąbrowskiego liceum – Weronika Kułak zajęła II miejsce. Weronika, pod kierunkiem nauczyciela polonisty Urszuli Puczyńskiej, napisała pracę satyryczno–ironiczną w konwencji szkicu krytycznego na temat zachowania Polaków poza krajem.Tytuł  pracy toNie (typowi) polscy podróżnicy”. Błyskotliwy tekst został dostrzeżony przez komisję, co zaowocowało pięknym II miejscem. Weronika otrzymała w nagrodę teleskop i różnego rodzaju akcesoria związane z podróżowaniem oraz przewodniki.

 

Konkurs został zorganizowany w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod) różne historie” przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i Towarzystwo Działań Twórczych Talent w Białymstoku. Uroczystość uświetniły: występ muzyczny, projekcja filmu o Białymstoku oraz wykład fotografa i podróżnika Jerzego Lecha, który opowiedział o wyprawie do RPA.

 

Gratulujemy Weronice  sukcesu i zachęcamy do dalszej pracy.

 

Tekst: Urszula Puczyńska