Dąbrowska pielgrzymka maturzystów…

W miniony piątek 5 października 2018 r. 45 osobowa grupa maturzystów dąbrowskiego liceum wraz z opiekunami: Edytą Budnik, Elżbietą Kondracką oraz ks.  Adamem Turlińskim, wzięła udział w tradycyjnej, Dorocznej Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę.

Uroczystościom w częstochowskiej bazylice  przewodniczył  ks. biskup Tadeusz Wojda. U stóp Pani Jasnogórskiej młodzież modliła się w intencji dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, jak i również rozpoznania swojego powołania i wyboru właściwej drogi życiowej. Warto dodać, że dąbrowscy maturzyści aktywnie  włączyli się w poprowadzenie Koronki do Miłosierdzia Bożego, przede mszą w ich intencji.

Wdzięczna ks. A. Turlińskiemu za profesjonalne przygotowanie  pielgrzymki a przede wszystkim pokrzepiona duchowo  młodzież wróciła do swych domów. Szczególne podziękowania kieruje w stronę Starosty Piotra Rećko, dziękując jednocześnie za wsparcie.

Tekst: Edyta Budnik,  zdjęcia  ks. Adam Turliński