Święto Patrona Szkoły w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika – XVIII Powiatowy Konkurs Historyczny „Generał Nikodem Sulik i polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”

Najstarszym realizowanym w naszej szkole (po raz 18.) jest konkurs historyczny „Generał Nikodem Sulik i polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”. Także honorowy patronat nad nim objął Starosta Sokólski – Piotr Rećko i Burmistrz Dąbrowy Białostockiej – Artur Gajlewicz. Za jego organizację odpowiedzialny był mgr Krzysztof Malinowski. W przygotowaniach pomagał także mgr Mirosław Hańczaruk. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Pięciu uczniów z najwyższą ilością punktów kwalifikuje się do części ustnej. Później finaliści toczą walkę o nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Sokólskiego, Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku oraz CzesławaRogalskiego.
Ostateczne wyniki konkursu historycznego kształtują się następująco:

 

Miejsce I: Dominik Walenciej – LO w Dąbrowie Białostockiej,
Miejsce II: Filip Szcześniak – LO w Dąbrowie Białostockiej,
Miejsce III: Kacper Gładczuk – LO w Dąbrowie Białostockiej,
Miejsce: IV ex aequo: Wiktoria Kozłowska, Mateusz Gładczuk – LO w Dąbrowie Białostockiej.

Uczniów przygotowywał: mgr Krzysztof Malinowski (Zespół Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej).

 

Tekst: Edyta Budnik,     zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości p. Tomasza Lewki z sokolka TV.