Wspominamy wielką grecką przygodę z matematyką w tle

Dn. 20.11.2019 r. odbyło się spotkanie podsumuwujace  4. mobilność  w ramach projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka” ze środków Erasmus+ . Wzięli w niej udział nauczyciele wyjeżdżający na Kretę, uczniowie –  uczestnicy owej  mobilności wraz ze swoimi rodzicami a także dyrekcja szkoły. Przy herbatce, smakołykach przywiezionych z Ierapetry i cieście pieczonym przez rodziców wspominano pobyt na Krecie. Dużą atrakcją była prezentacja zdjęć przygotowana przez Janusza Bielawskiego, naszego nieocenionego fotografa.

Na spotkaniu podkreślano nie tylko wartość edukacyjną projektu. Młodzi ludzie, bogatsi o ciekawe wspomnienia, zaskarbili sobie także nowe przyjaźnie i  znajomości  z dalekiej Krety czy też Turcji. Wśród postulowanych wniosków  pojawił się pomysł napisania projektu z włączeniem rodziców w działania projektowe. Inną ważną wartością dodaną owego przedsięwzięcia jest zamysł podpisania umowy o współpracy między 1. Liceum w Ierapetrze na Krecie a naszym liceum. Aktualnie działania projektowe skupiają  się na przygotowaniach  do podróży do Istambułu kolejnej grupy dziewięciorga uczniów wraz z nauczycielami.