Dlaczego warto zostać studentem Akademii Wojsk Lądowych

Do podjęcia takiego właśnie wyzwania przekonywali uczniów, głównie czterech klas mundurowych, ale także kl. Ia i II b, niedawni absolwenci naszego liceum a aktualnie studenci Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Na spotkaniu w dn. 13.12.2019 r.  przedstawili bogatą ofertę edukacyjną swojej uczelni i zachęcali do studiowania na AWL. Wart dodać, że aktualnie na tej elitarnej wojskowej uczelni (jednej z czterech w Polsce), studiuje  czworo naszych absolwentów:

  • Karolina Budnik jest studentką III r., kierunek – dowodzenie, specjalność-logistyka;
  • Kamil Pałkiewicz – student II r., kierunek – inżynieria bezpieczeństwa, specjalność – saperska ,
  • Maciej Budnik – student I r., kierunek – dowodzenie, specjalność- pancerno –zmechanizowana,
  • Marek Kamliński – student I r., kierunek – dowodzenie, specjalność- artyleria rakietowa.

Tekst i zdjęcia:  Edyta Budnik