Warsztaty – strategia rozwoju szkoły

W dniu 30 sierpnia 2012 roku odbyły się warsztaty służące opracowaniu założeń do strategii

rozwoju Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej.

W tworzenie strategii zaangażowani zostali nauczyciele, pracownicy,  uczniowie i partnerzy społeczni szkoły.

Warsztaty prowadzone były przez naszych absolwentów: Leszka Sutułę, Monikę Skawińską
i Radka Waszkiewicza oraz Annę Wróbel , która co prawda absolwentką naszej szkoły nie jest, ale profesjonalnie zajmuje się opracowaniem strategii. Wszyscy wymienieni wykonywali swoją pracę w formie wolontariatu, za co składamy serdeczne podziękowania...

Czytaj dalej

Warsztaty – strategia rozwoju szkoły

W dniu 30 sierpnia 2012 roku odbyły się warsztaty służące opracowaniu założeń do strategii rozwoju Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. W tworzenie strategii zaangażowani zostali nauczyciele, pracownicy, uczniowie i partnerzy społeczni szkoły. Warsztaty prowadzone były przez naszych absolwentów: Leszka Sutułę, Monikę Skawińską i Radka Waszkiewicza oraz Annę Wróbel , która co prawda absolwentką naszej szkoły nie jest, ale profesjonalnie zajmuje się opracowaniem strategii. Wszyscy wymienieni wykonywali swoją pracę w formie wolontariatu, za co składamy serdeczne podziękowania...

Czytaj dalej

Zakończenie roku szkolnego 2011/12

(zdjęcia)

Czytaj dalej

VI Młodzieżowa Fiesta Dąbrowska

Czytaj dalej

Zakończenie roku szkolnego 2011/12

Czytaj dalej

50-lecie szkoły

Program obchodu Zjazdu Absolwentów:

  • 8.00 funkcjonuje biuro zjazdu przy wejściu do szkoły – wydawanie identyfikatorów i książek,
  • 10.30 przemarsz  absolwentów, pracowników oraz uczniów szkoły wraz z orkiestrą z Suchowoli na mszę świętą,
  • 11.00 msza święta
  • 12.15 przemarsz do szkoły
  • 12.30 część oficjalna:
  • – wprowadzenie pocztu sztandarowego, hymn państwowy
  • – hymn szkoły
  • – wystąpienia: Dyrektora Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej, przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego oraz zaproszonych gości
  • 12.50 pokaz musztry w wykonaniu klas mundurowych LO w Dąbrowie Białostockiej
  • 13.00 występ orkiestry z Suchowoli
  • 13.15 część artystyczna: koncert  50-lecia w wykonaniu uczniów LO i Zespołu Wokalnego Nauczycieli
  • 14.15 poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci ...
Czytaj dalej

Konkurs Literacki im. Czesława Miłosza i Stefana Żeromskiego

Karol Kopańko został zwycięzcą I edycji Konkursu literackiego im. Stefana Żeromskiego i Czesława Miłosza. Jego opowiadanie „Ecce homo” (do pobrania w sekcji prace uczniów) zdobyło największe uznanie jurorów. Organizatorem był Klub Humanistów oraz Instytut Filologii Polskiej UwB, pod patronatem dziekana Wydziału Filologicznego i dyrektora Instytutu Filologii Polskiej. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci. Młodzi pisarze mieli przesłać opowiadanie, nowelę do 10 stron znormalizowanego maszynopisu lub wiersz, maksymalnie trzy wiersze inspirowane kresami, pograniczem, duchem wschodu oraz Europy w ujęciu egzystencjalnym...

Czytaj dalej

Ogólnopolski Konkurs Historycznoliteracki „Bolesław Prus – w setną rocznicę śmierci pisarza”

Katarzyna Dziewiątkowska z klasy I C została Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznoliterackiego dla uczniów szkół średnich Bolesław Prus – w setną rocznicę śmierci pisarza. Konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Kultury, Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun – Edyta Ołdziejewska – Budnik);

Czytaj dalej

Dni otwarte

W dniach 14-16.05.2012 miały miejsce w Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej dni otwarte dla gimnazjalistów. W trakcie pobytu kandydaci do nauki w szkole ponadgimnazjalnej mogli zwiedzić szkołę, zapoznać się z działalnością uczniowskich grup i organizacji (Grupa Teatralna Paradox, redakcja gazety szkolnej, drużyna harcerska i wolontariat), skorzystać ze strzelnicy szkolnej i obejrzeć pokaz musztry oraz zajęć z samoobrony i interwencji. W trakcie wtorkowego dnia otwartego pokaz uzbrojenia i umundurowania przygotowali również żołnierze z 18.Pułku Rozpoznawczego, można było także odwiedzić punkt Wojskowej Komendy Uzupełnień z Białegostoku i dowiedzieć się na temat możliwości służby wojskowej.

Czytaj dalej

Zakończenie roku szkolnego klas III

W liceum ogólnokształcącym trwają matury. Wszystkim uczestnikom egzaminu maturalnego życzymy powodzenia. Zakończenie klas III poprzedził mecz: pracownicy szkoły kontra reprezentacja uczniów klas III. Nieznacznie lepsza okazała się kadra nauczycielska wygrywając 3:2.

Czytaj dalej