Zapraszamy na film o biwaku klas mundurowych Akademii Obrony Narodowej

Już w najbliższą sobotę (25 maja 2013 roku) o godzinie 8.00 w TVP 1 będzie miał swoją premierę reportaż z I Ogólnopolskiego Biwaku Klas Wojskowych organizowanego przez Akademię Obrony Narodowej w Warszawie. W Biwaku „Ślubuję Ci Ojczyzno” brali udział także nasi uczniowie z klas mundurowych i celnej. O ich pobycie w Warszawie na bieżąco i obszernie informowaliśmy na naszej stronie. Program zatytułowany jest „Naszaarmia.pl”. Jeśli pora do obejrzenia tego materiału nie będzie odpowiednia, będzie on dostępny na stronie internetowej : www.naszaarmia.pl . Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

Czytaj dalej

Z „PZU z Kulturą” na wycieczkę do Krakowa

PZU logo

Fundacja Gama

20 maja 2013 roku rozpoczęła się realizacja projektu „W klimacie fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie” finansowanego w dużej części  ze środków programu dotacyjnego „PZU z Kulturą”. W ramach projektu skierowanego do uczniów klasy II i III Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika odbędą się 2 konferencje (na rozpoczęcie i zakończenie projektu), przeprowadzone zostaną zajęcia warsztatowe  dotyczące kultury fin de siecle, powstaną prezentacje multimedialne dotyczące tej epoki przygotowane przez uczniów, nakręcony zostanie film z realizacji projektu oraz co wydaje się najważniejsze grupa 45 osób weźmie udział w wycieczce do Krakowa, w trakcie którego odwiedzą muzea, galerie sztuki i teatry...

Czytaj dalej

Biwak Mundurowy „Ślubuję Ci Ojczyzno” – II i III dzień pobytu, opis uczestnika

Drugi dzień pobytu na terenie AON rozpoczął się tak jak w wojsku o godzinie 6:00. Przed nami było wiele nowych wrażeń. A więc przejazd kolumną autokarów (12 autobusów) konwojowanych przez Żandarmerię wojskową na plac przy GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. Do celu dotarliśmy bez żadnych korków a to jak na Warszawę to duży sukces. Współpraca wszystkich służb zaangażowanych w bezpieczne przetransportowanie nas do placu defilady wypadła na piątkę. Na placu im Józefa Piłsudskiego „ślubowało Ojczyźnie” blisko 2000 uczniów z 80 szkół z całej Polski. Na uroczystość przybyli Minister Obrony Narodowej i Minister Edukacji Narodowej ,kilku ważnych dla polskiej armii Generałów i wiele innych dostojnych gości. Minister Obrony Narodowej wraz z gen. dyw...

Czytaj dalej

Mundurowy biwak Akademii Obrony Narodowej – I dzień pobytu

Relację z pobytu na biwaku Akademii Obrony Narodowej w Warszawie przekazał opiekun naszych mundurowych uczniów Pan Janusz Bielawski. Pierwszy dzień rozpoczął się od zakwaterowania na polu namiotowym, które umiejscowione zostało na poligonie wojskowym. Odbyło się profesjonalne szkolenie przeciwpożarowe uczniów i nauczycieli ze względu na wysoki stopień zagrożenia pożarowego na polu biwakowym, ze względu na panujące wysokie temperatury. Opiekunem naszej grupy została z ramienia Akademii Obrony Narodowej studentkę drugiego roku kierunku administracji – Panią Patrycję Czech, która będzie dla naszych mundurowych wychowanków aniołem stróżem na czas trwania I Ogólnopolskiego Biwaku Klas Mundurowych...

Czytaj dalej

Mundurowy biwak Akademii Obrony Narodowej w Warszawie

W dniach 16-19 czerwca 2013 roku 14 uczniów z pierwszych i drugich klas mundurowych oraz klasy celnej weźmie udział w biwaku Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W programie przewidziana jest przysięga Ojczyźnie wygłoszona przez około 2500 młodych uczestników biwaku przed Grobem Nieznanego Żołnierza, zwiedzanie Warszawy, spotkania z uczestnikami misji specjalnych w Iraku i Afganistanie, zwiedzanie Akademii Obrony Narodowej i zapoznanie się z ofertą innych szkół wyższych mundurowych. Odbędzie się także pokaz uzbrojenia i umundurowania poszczególnych jednostek wojskowych. Dla uczestników z naszej szkoły udział w biwaku jest dużym wyróżnieniem, ponieważ nie ponoszą oni żadnych kosztów związanych z udziałem...

Czytaj dalej

Z wizytą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Dzięki uprzejmości Pani Moniki Styczek Prezes Fundacji Mała Wielka Zmiana, uczniowie klasy IIc, biorący udział w programie realizowanym przez fundację, polegającym na prowadzeniu zajęć ekologicznych w klasach I-III szkół podstawowych (pisaliśmy o tym wcześniej) mieli możliwość jednodniowego wyjazdu na Warszawski Uniwersytet Medyczny (14 maja 2013). W ramach programu uczestnicy obejrzeli bardzo interesującą wystawę pod tytułem Winnem być dobrym lekarzem oraz film o Januszu Korczaku. Nasi uczniowie zwiedzili także bibliotekę uniwersytecką i spotkali się z doktorantem WUM-u oraz ze studentką czwartego roku medycyny. Uczniom najbardziej spodobały się warsztaty szycia, w których mieli okazję uczestniczyć. Na zdjęciach widzicie efekty pracy początkujących chirurgów...

Czytaj dalej

Sekretariat dłużej czynny – zapraszamy gimnazjalistów

W związku z prowadzonym naborem informujemy, iż istnieje możliwość pobrania i złożenia kwestionariusza do naszej szkoły w godzinach popołudniowych w następujących terminach:

  • 9 maja 2013 (czwartek) do godziny 17.30
  • 10 maja 2013 (piątek) do godziny 17.00
  • 14 maja 2013 (wtorek) do godziny 17.00
  • 17 maja 2013 (piątek) do godziny 17.00
  • 23 maja 2013 (czwartek) do godziny 17.30

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej

I zaczęło się… Matura 2013

Egzamin maturalny z języka polskiego zdawany na poziomie podstawowym rozpoczyna tegoroczne zmagania maturalne. Dokładnie o godzinie 9.00 absolwenci otrzymali arkusze maturalne, które po sprawdzeniu i zakodowaniu zaczęli rozwiązywać. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9.14 i potrwa do 12.04 (170 minut). Trzymamy za Was kciuki! Przed rozpoczęciem egzaminu udało nam się zrobić kilka fotek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej

Zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkietery”

19.04.2013r na strzelnicy HUBERTUS w Białymstoku przeprowadzono II etap zawodów strzeleckich dla szkół ponadgimnazjalnych. Wystąpiły w nich dwa zespoły z naszej szkoły. Dziewczęta w składzie: Angelika Godlewska, Katarzyna Kozioł, Magdalena Tarasewicz oraz chłopcy: Damian Jankowski, Przemysław Karolczuk, Rafał Masłowski. Dziewczyny zajęły drużynowo II miejsce, chłopcy III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 🙂

Kilka nieźle strzelonych fotek 😀

strzelnica5

strzelnica1

strzelnica4

strzelnica2

strzelnica3

Czytaj dalej

Udział naszych uczennic w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w piłce ręcznej

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2013 roku w Kielcach odbył się jeden z ośmiu Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej dziewcząt. Uczennice naszej szkoły reprezentując barwy klubu KS Szczypiorniak zajęły drugie miejsce w województwie podlaskim i awansowały do tych rozgrywek. Drużyna jechała z wielkimi nadziejami na ten turniej. W ćwierćfinale spotkała się z drużynami KSS Kielce (woj. Świętokrzyskie, UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno (woj. Kujawsko-Pomorskie), UKS Sokół Wadowice Górne (woj. Podkarpackie)

Niestety start w tej imprezie nie wyszedł im najlepiej. Nasz zespół poniósł trzy porażki i odpadł z dalszej fazy rozgrywek...

Czytaj dalej