Udział naszych uczennic w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w piłce ręcznej

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2013 roku w Kielcach odbył się jeden z ośmiu Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej dziewcząt. Uczennice naszej szkoły reprezentując barwy klubu KS Szczypiorniak zajęły drugie miejsce w województwie podlaskim i awansowały do tych rozgrywek. Drużyna jechała z wielkimi nadziejami na ten turniej. W ćwierćfinale spotkała się z drużynami KSS Kielce (woj. Świętokrzyskie, UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno (woj. Kujawsko-Pomorskie), UKS Sokół Wadowice Górne (woj. Podkarpackie)

Niestety start w tej imprezie nie wyszedł im najlepiej. Nasz zespół poniósł trzy porażki i odpadł z dalszej fazy rozgrywek. Pewnym usprawiedliwieniem dziewczyn jest fakt, iż grały z zespołami, które w tamtym roku zajęły wysokie miejsca w Polsce (Kielce – 3 miejsce, Wąbrzeźno – 9 miejsce) oraz pierwszy mecz grały po ośmiu godzinach jazdy. Był to pierwszy wyjazd w historii szkoły na tak poważną imprezę. Mamy nadzieje, że dziewczyny wyciągną z tego ćwierćfinału wnioski i za rok będą walczyć o wyższe cele. Wyjazd ten był bardzo dobrym doświadczeniem, które będzie procentowało w przyszłości.

Skład drużyny:

 • Ewelina Marcińczyk
 • Julia Krysiuk
 • Natalia Bałdowska
 • Paulina Nachiło
 • Sandra Tarasewicz
 • Izabela Borodziuk
 • Monika Kirejczyk
 • Diana Olechno
 • Edyta Walenciej
 • Agnieszka Marcińczyk
 • Joanna Czerżyńska
 • Paulina Samojlik
 • Daria Zajko
 • Martyna Czerpak
 • Natalia Odyniec

Trenerzy: Elżbieta Adamowicz i Mirosław Tokajuk

Kilka fotek z wyjazdu 🙂

IMG_4127

IMG_4630

IMG_3910

IMG_4144

IMG_3912