Mundurowy biwak Akademii Obrony Narodowej – I dzień pobytu

Relację z pobytu na biwaku Akademii Obrony Narodowej w Warszawie przekazał opiekun naszych mundurowych uczniów Pan Janusz Bielawski. Pierwszy dzień rozpoczął się od zakwaterowania na polu namiotowym, które umiejscowione zostało na poligonie wojskowym. Odbyło się profesjonalne szkolenie przeciwpożarowe uczniów i nauczycieli ze względu na wysoki stopień zagrożenia pożarowego na polu biwakowym, ze względu na panujące wysokie temperatury. Opiekunem naszej grupy została z ramienia Akademii Obrony Narodowej studentkę drugiego roku kierunku administracji – Panią Patrycję Czech, która będzie dla naszych mundurowych wychowanków aniołem stróżem na czas trwania I Ogólnopolskiego Biwaku Klas Mundurowych. Ponadto organizatorzy przygotowali dodatkowo na wieczorną obiado-kolację wojskową fasolówkę, więc uspokajamy rodziców naszych uczniów, że głodno nie było. Posiłek jak potwierdzili sami uczestnicy był bardzo pyszny. W dniu dzisiejszym (17 maja) przed uczestnikami pracowity dzień: Defilada na placu Piłsudskiego, spotkanie z prezydentem RP, ogniobranie czyli wielkie śpiewanie i zwiedzanie Warszawy – Stadion Narodowy a także inne atrakcje. W załączeniu jako dowód kilka zdjęć.

DSC05138

DSC05166

DSC05178

DSC05204

DSC05212

DSC05213

DSC05214

DSC05217