W dniu 17 czerwca 2013 roku odbyła się konferencja inaugurująca projektu W klimacie fin de siecle w Krakowie i Dąbrowie w głównej mierze finansowany przez Fundację PZU w ramach programu PZU z kulturą. Uczestnicy spotkania zapoznali się z celami projektu, harmonogramem działań i zasadami wyłaniania uczestników. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście w osobach: Tadeusza Ciszkowskiego – Burmistrza Dąbrowy Białostockiej, Antoniego Hrynkiewicza – Przewodniczącego Rady Miejskiej, Leszka Kiejko – Sekretarza Gminy Dąbrowa Białostocka, Andrzeja Kamlińskiego – Prezesa Fundacji Gama oraz Anety Fiećko – Luty – Wiceprezesa Fundacji Gama i jednocześnie koordynatora projektu. Poniżej kilka zdjęć z inauguracji projektu.
Czytaj dalejManewry klas mundurowych odbyły się w dniach 14-15 czerwca 2013 roku w Trzyrzeczkach. Sąsiedztwo Biebrzańskiego Parku Narodowego niewątpliwie przyczyniło się do tego, iż z całą pewnością można je uznać za udane. Ale przede wszystkim zorganizowanie i dopięcie na ostatni guzik tego przedsięwzięcia jest zasługą opiekunów na czele z Januszem Bielawskim który dwoił się i troił, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. W manewrach uczestniczyła także grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 w Augustowie, która świetnie wtopiła się w klimat mundurowych działań. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Mariuszowi Siłakowskiemu i Janowi Bojszy za udostępnienie pola namiotowego i leśniczówki na działania uczniowskie. Prezentujemy wybór zdjęć, które niewątpliwie zastąpią wszelki komentarz...
Czytaj dalejPrezentacja dotycząca bibliografii oraz lista tematów na ustny egzamin z języka polskiego jest dostępna do pobrania:
Lista tematów na ustny egzamin z języka polskiego
Bibliografia
W dniu dzisiejszym (14 czerwca 2013) rozpoczęły się manewry klas mundurowych w Trzyrzeczkach, w których uczestniczy ponad 50 uczniów klas mundurowych (I i II) oraz 19 uczniów klasy mundurowej z Gimnazjum nr 1 w Augustowie. Szczegółowe relacje z pobytu przedstawimy już wkrótce.
Czytaj dalejW dniu dzisiejszym nastąpiło podsumowanie wojewódzkiego konkursu „Podlaska mozaika”. Inicjatywa ta ma promować postawy tolerancji i akceptacji wobec innych kultur, religii i narodowości. W organizację konkursu włączyło się Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Podlaski Urząd Marszałkowski i WOAK. Konkurs honorowym patronatem objęła (po raz drugi) pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Nasza szkoła w konkursie zdobyła wyróżnienie za całokształt działalności, w szczególności działania zrealizowane w ramach projektu ” Babcine przysmaki dwóch kultur”. Dokumenty konkursowe przygotowała jedna z koordynatorów projektu : Edyta Ołdziejewska – Budnik – opiekun wolontariatu.
Czytaj dalejKatarzyna Dziewiątkowska z klasy II C otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Twórców Regionalnych „Znad Biebrzy”.
Nasi uczniowie w rozegranym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o 2 Korpusie Polskim i Generale Władysławie Andersie, organizowanym przez Augustowskie Centrum Edukacyjne zdominowali rywalizację i zajęli czołowe miejsca. I miejsce zajęli: Karol Skibicki (ID) i Patrycja Ponikarczyk (IA), zaś II Karolina Stupak (IA). Karolowi, Patrycji i Karolinie gratulujemy bogatej wiedzy historycznej.
Czytaj dalejZapraszamy na reportaż z I Biwaku Klas Wojskowych Ślubuję Ci Ojczyzno organizowanego przez Akademię Obrony Narodowej w Warszawie. Materiał przygotowany został przez dziennikarzy TVP 1 i miał swoją premierę 25 maja 2013 w ramach programu Naszaarmia.pl. Tym bardziej zachęcamy do obejrzenia filmu ponieważ występują w nim również nasi uczniowie.
Czytaj dalej















