Publikujemy zdjęcia z Dnia Patrona Szkoły i jednocześnie informujemy, iż tytuły Ambasadorów Szkoły otrzymali: Maciej Sulik, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej i Andrzej Kamliński, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Prezes Fundacji Gama w Dąbrowie Białostockiej. Są one przyznawane w głównej mierze absolwentom naszej szkoły wspierającym jej rozwój i działającym na jej rzecz w sposób niekomercyjny.
Czytaj dalejUczennica klasy II B Wioleta Kutniewska dostała się do trzeciego, finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi.
Opiekun: Mirella Stupak
Zachowaj równowagę, czyli zdrowe podejście do życia
Dnia 23 stycznia 2014 roku w ramach programu Zapobiegania nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, w Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Białostockiej została zorganizowana akcja sprzedaży kanapek (w trakcie jej przeprowadzania rozdawano przepisy na smaczną i zdrową sałatkę). Zrobiono 120 kanapek, które wyprzedano w przeciągu dwóch przerw. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli zachwyceni pomysłem i najchętniej korzystaliby codziennie z takich atrakcji. Jedna kanapka kosztowała 59 groszy. W cenę wchodziły jedynie składniki użyte do zrobienia kanapki...
Czytaj dalejDnia 23 stycznia (czwartek) w naszej szkole odbędzie się degustacja starannie przygotowanych kanapek o zbilansowanym składzie. Będzie je można nabyć za symboliczną kwotę. Na korytarzu zostaną wywieszone hasła promujące aktywny tryb życia i zachęcające do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze. Dodatkowo każdy będzie mógł uzyskać indywidualną poradę specjalisty w tejże dziedzinie! Zapraszamy! 🙂
W dniu 10 stycznia w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego, którego organizatorem jest Międzynarodowe Gimnazjum numer 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. W zmaganiach wzięło udział 26 uczniów z pierwszych, drugich i trzecich klas, z czego aż 12 osób z klasy III B. Uczestnicy, którzy zajmą pierwsze 500 miejsc w poszczególnych kategoriach, zostaną zakwalifikowani do II etapu konkursu, który będzie miał miejsce w Warszawie 28 marca. Wyniki I etapu będą znane 17 marca.
Szczypiornistki z naszej szkoły 19 listopada rozpoczęły sezon rozgrywek. Pierwsze spotkanie odbyło się z Białymstoku, na hali przy I LO. Nasza drużyna rozegrała dwa mecze. Oba zakończyły się bardzo korzystnymi wynikami.
Pierwszy mecz, z drużyną ZSM Łapy rozpoczął się dość nerwowo, naszym zawodniczkom ciężko było ‘wbić się w rytm spotkania’. Jednak po 3 minucie dąbrowska drużyna zdecydowanie zdominowała parkiet, pewnie wygrywając pierwszą połowę 1:14. Po przewie na boisku zaszły spore zmiany w składzie i spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 25:8.
Drugim rywalem naszych szczypiornistek była drużyna z I LO w Łapach. W tym spotkaniu nasza drużyna od samego początku kontrolowała sytuację. Przed przerwą na tablicy widniał wynik 23:2...









































