Zdjęcia z Dnia Patrona Szkoły

Publikujemy zdjęcia z Dnia Patrona Szkoły i jednocześnie informujemy, iż tytuły Ambasadorów Szkoły otrzymali: Maciej Sulik, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej i Andrzej Kamliński, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Prezes Fundacji Gama w Dąbrowie Białostockiej. Są one przyznawane w głównej mierze absolwentom naszej szkoły wspierającym jej rozwój i działającym na jej rzecz w sposób niekomercyjny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej

Manewry po raz trzeci

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym odbywają się manewry klas mundurowych. Poprzednie działania miały miejsce w oparciu o Twierdzę Osowiec, obecne odbywają się na terenie naszej szkoły w dniach od 14 do 16 lutego 2014 roku...Czytaj dalej

Syberiada Polska

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu poświęconego losom wielu polskich rodzin wywiezionych na Syberię. Przewidziane jest również spotkanie z jego reżyserem...Czytaj dalej

Msza Święta kończąca obchody Dnia Patrona Szkoły

(...) Formalnie Dzień Patrona Szkoły mamy już za sobą, jednak zamykającą te obchody jest Msza Święta...Czytaj dalej

Olimpiada Języka Angielskiego

Uczennica klasy II B Wioleta Kutniewska dostała się do trzeciego, finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi.

Opiekun: Mirella Stupak

Czytaj dalej

Projekt żywieniowy

Zachowaj równowagę, czyli zdrowe podejście do życia

Dnia 23 stycznia 2014 roku w ramach programu Zapobiegania nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, w Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Białostockiej została zorganizowana akcja sprzedaży kanapek (w trakcie jej przeprowadzania rozdawano przepisy na smaczną i zdrową sałatkę). Zrobiono 120 kanapek, które wyprzedano w przeciągu dwóch przerw. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli zachwyceni pomysłem i najchętniej korzystaliby codziennie z takich atrakcji. Jedna kanapka kosztowała 59 groszy. W cenę wchodziły jedynie składniki użyte do zrobienia kanapki...

Czytaj dalej

Dzień Patrona Szkoły

Porządek obchodów Dnia Patrona Szkoły organizowanego w dniu 24 stycznia 2014 roku.Czytaj dalej

Dietetycznie…

Dnia 23 stycznia (czwartek) w naszej szkole odbędzie się degustacja starannie przygotowanych kanapek o zbilansowanym składzie. Będzie je można nabyć za symboliczną kwotę. Na korytarzu zostaną wywieszone hasła promujące aktywny tryb życia i zachęcające do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze. Dodatkowo każdy będzie mógł uzyskać indywidualną poradę specjalisty w tejże dziedzinie! Zapraszamy! 🙂

Czytaj dalej

Konkurs matematyczny Pangea

W dniu 10 stycznia w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego, którego organizatorem jest Międzynarodowe Gimnazjum numer 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. W zmaganiach wzięło udział 26 uczniów z pierwszych, drugich i trzecich klas, z czego aż 12 osób z klasy III B. Uczestnicy, którzy zajmą pierwsze 500 miejsc w poszczególnych kategoriach, zostaną zakwalifikowani do II etapu konkursu, który będzie miał miejsce w Warszawie 28 marca. Wyniki I etapu będą znane 17 marca.

Czytaj dalej

Szczypiornistki dają radę!

Szczypiornistki z naszej szkoły  19 listopada rozpoczęły sezon rozgrywek. Pierwsze spotkanie odbyło się z Białymstoku, na hali przy I LO. Nasza drużyna rozegrała dwa mecze. Oba zakończyły się bardzo korzystnymi wynikami.

Pierwszy mecz, z drużyną  ZSM Łapy rozpoczął się dość nerwowo, naszym zawodniczkom ciężko było ‘wbić się w rytm spotkania’.  Jednak po 3 minucie dąbrowska drużyna zdecydowanie zdominowała parkiet, pewnie wygrywając pierwszą połowę 1:14. Po przewie na boisku zaszły spore zmiany w składzie i spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 25:8.
Drugim rywalem naszych szczypiornistek była drużyna z I LO w Łapach. W tym spotkaniu nasza drużyna od samego początku kontrolowała sytuację.  Przed przerwą na tablicy widniał wynik 23:2...

Czytaj dalej