Szczypiornistki dają radę!

Szczypiornistki z naszej szkoły  19 listopada rozpoczęły sezon rozgrywek. Pierwsze spotkanie odbyło się z Białymstoku, na hali przy I LO. Nasza drużyna rozegrała dwa mecze. Oba zakończyły się bardzo korzystnymi wynikami.

Pierwszy mecz, z drużyną  ZSM Łapy rozpoczął się dość nerwowo, naszym zawodniczkom ciężko było ‘wbić się w rytm spotkania’.  Jednak po 3 minucie dąbrowska drużyna zdecydowanie zdominowała parkiet, pewnie wygrywając pierwszą połowę 1:14. Po przewie na boisku zaszły spore zmiany w składzie i spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 25:8.
Drugim rywalem naszych szczypiornistek była drużyna z I LO w Łapach. W tym spotkaniu nasza drużyna od samego początku kontrolowała sytuację.  Przed przerwą na tablicy widniał wynik 23:2. Dziewczyny spokojnie realizowały założenia taktyczne trenera, skupiając się przede wszystkim na szybkich atakach i aktywnej obronie. Końcowy wynik 37:3 bardzo satysfakcjonuje całą drużynę, pomimo tego że druga połowa została skrócona o 5 minut, za porozumieniem trenerów obu drużyn.

5 grudnia na naszej hali rozegrał się ciąg dalszy zmagań reprezentacji naszej szkoły w rozgrywkach ligowych. Tym razem dziewczyny zmierzyły się z  drużynami z ZSR w Sokółce, ZS w Sokółce i IV LO w Białymstoku. Należy nadmienić, że drużyna z białostockiej ‘czwórki’ rok temu zajęła III miejsce w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Piłkę Ręczną. Jednak nasze szczypiornistki nie miały większego problemu i pewnie wygrały 27:15, do przerwy 16:6. Oba mecze z drużynami z Sokółki także były bardzo korzystne. Chociaż początek meczu z ZSR w Sokółce nie należał do udanych, nasza reprezentacja w porę ‘złapała odpowiedni rytm’ i choć do przerwy wygrywały tylko 14:8, końcowy wynik 33:13 można w pełni zaliczyć do satysfakcjonujących.

Przypieczętowaniem awansu do ścisłej 4 najlepszych drużyny województwa był wyjazd do Łomży.  Wrogie miasto jednak okazało się być bardzo łaskawe, i mimo bardzo nieprzyjemnych warunków, Dąbrowa sprawnie pokonała ZSEiO Łomża 39:12 (22:5) i IV drużynę w województwie z ubiegłego roku, ZS Siemiatycze 27:13 (16:5)

Ostatnim turniejem przed finałem będą mecze z dwiema drużynami z Łomży, choć nasze szczypiornistki mają zagwarantowany finał to właśnie te ostatnie mecze przyniosą najwięcej emocji. Życzymy więc wytrwałości w pracy i oby cały sezon zakończył się tak pomyślnie jak wszystkie mecze do tej pory, w których nasza drużyna zdecydowanie królowała nad resztą!  🙂