1 października 2014 roku odbyła się w szkolnej stołówce mała uroczystość – urodziny jednej z naszych wolontariuszek – Moniki z Hiszpanii. Mieszkańcy internatu, kilkoro uczniów z naszego liceum, a także nauczyciele i opiekunowie zgromadzili się, by wspólnie z nią świętować ten szczególny dzień. Po odśpiewaniu „Sto lat” po polsku, przyszła kolej na niespodziankę- jej hiszpański odpowiednik: „Feliz cumpleanos”. Piosenka przygotowana przez młodzież z internatu bardzo zaskoczyła i wzruszyła Monikę. Niektórzy z nas mieli też okazję po raz pierwszy spróbować tradycyjnych, hiszpańskich potraw. Nie zabrakło oczywiście przepysznego tortu wykonanego przez nasze panie kucharki...
Czytaj dalej1. Klikamy na przycisk Dziennik elektroniczny znajdujący się w lewym bocznym menu.
2. Wciskamy zielony przycisk Zaloguj się.
a) Jeśli nie znamy hasła (lub jest to pierwsze logowanie), wciskamy przycisk Przywracanie dostępu. Następnie przepisujemy kod z obrazka i wpisujemy swój adres mailowy (ten, który podaliśmy wychowawcy). Na końcu wciskamy zielony przycisk Wyślij wiadomość. Dalsze instrukcje zostaną przesłane na wskazane konto pocztowe.
b) Jeśli znamy adres mailowy i hasło (mamy już wcześniej założone konto), to wpisujemy je i naciskamy zielony przycisk Zaloguj się.
Sporą sensację wzbudziła wizyta w dniu 4 września 2014 roku nieoczekiwanego gościa. Bociek już dzień wcześniej dostojnie przemieszczał się po terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Dąbrowie Białostockiej ciągnąc za sobą zachwycone dzieci. 4 września bocian zwizytował 12-godzinną sztafetę i trafił do naszej szkoły spacerując przy wejściu do hali (zdjęcia). Właśnie z tego miejsca spóźnionego do odlotu bociana zabrali przedstawiciele schroniska dla zwierząt, gdzie będzie oczekiwał na ciepłą wiosnę.
Wzorem lat poprzednich pierwsza grupa klasy mundurowej w dniu 2 września 2014 roku wyruszyła na manewry do Osowca. Dla części uczniów nie były to pierwsze manewry, ponieważ już w czerwcu grupa gimnazjalistów brała udział w podobnym wyjeździe. Jak na taki krótki pobyt atrakcji było sporo, wymieniając jedynie najważniejsze:
– warsztaty przygotowane przez saperów,
– wycieczka terenowa na teren parku,
– gry, zabawy,rzut granatem,
– zajęcia z musztry, itp.
Najlepiej wrażenia z wyjazdu obrazują dołączone zdjęcia.
Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2014/15, która odbędzie się na hali sportowej Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej o godzinie 9.00 (po Mszy Świętej w kościele parafialnym zaplanowanej na godzinę 8.00). Naukę w szkole w roku szkolnym 2014/15 rozpocznie 95 uczniów klas pierwszych. Oto nazwy klas i ich wychowawcy:
IA prawniczo – medialna (wychowawca Mirosław Tokajuk)
IB politechniczno – informatyczna (wychowawca Dorota Budzińska)
IC medyczno-ekologiczno-mundurowa (wychowawca Edyta Ołdziejewska – Budnik)
Całkowitą nowością w tym roku szkolnym będzie rezygnacja w naszej szkole z papierowych dzienników lekcyjnych na rzecz dziennika elektronicznego.
Czytaj dalejZbliża się rok szkolny oraz organizowane w ramach Dni Integracyjno-Adaptacyjnych manewry pierwszej klasy mundurowej. Już 2 września 18 uczniów uda się na pierwsze tegoroczne, zaś ogólnie 9 manewry organizowane przez naszą szkołę. Jak i poprzednio opiekunem manewrów jest Janusz Bielawski, który przygotował informacje dla uczestników tego wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi informacjami.
Czytaj dalej
























