Piłkarki ręczne podbiły Giżycko!

Piłkarki ręczne z naszej szkoły pod koniec wakacji rozpoczęły swój sezon. Po dwóch dniach w Trójmieście, gdzie dziewczyny oglądały ME Mężczyzn do lat 18, cała drużyna przejechała do Giżycka. Tam wystąpiła w barwach KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Dziewczyny były uczestniczkami Mazurskiego Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, na którym zajęły III miejsce. Po zaledwie kilku treningach taki wynik śmiało można zaliczyć do dobrych prognoz na przyszły sezon. Przeciwniczkami Dąbrowianek były ich rówieśniczki z takich klubów jak Kusy Szczecin, Ochota Warszawa, LUKS Orlik Reszel czy SMS Szczecin. Poza konkursem odbywały się także spotkania z seniorkami z Giżycka, Warszawy i Koszalina, grającymi w II lidze. Jedyny zespół z Podlasia pokazał się naprawdę z bardzo dobrej strony i przegrał zaledwie jeden mecz. Jednak o klasyfikacji końcowej, z powodu remisu punktowego między Dąbrową i dwoma klubami ze Szczecina, decydowały zdobyte bramki. Nasze sportsmenki słyną już z mocnej obrony, atak zdecydowanie muszą jeszcze dopracować, stąd najniższe miejsce „na pudle”. Bardzo dobry turniej czytelnie zarysował plan treningowy na przyszłe miesiące oraz dał okazję do pokazania się przed trenerem Reprezentacji Polski Juniorek, Andrzejem Marszałkiem. Jego uwagę przykuła gra naszych dwóch zawodniczek, za co Paulina Nachiło i Ewelina Marcińczyk zostały zaproszone na konsultację szkoleniową kadry narodowej.

Kilka fotek z turnieju i obozu w Gdyni:

IMG_0697

IMG_0762

IMG_1040

IMG_0329