Ekstraklasa Matematyczna 2014/15 – rozpoczynamy rozgrywki

Pomysł konkursu pojawił się ponad rok temu, jednak rozpoczął swoją realizację w tym roku szkolnym. Jego idea osadza się na połączeniu wiedzy matematycznej z zasadami obowiązującymi w rozgrywkach piłkarskich. Chętni uczniowie z klas I, II i III zgłosili się do eliminacji, które wyłoniły 18 zwycięzców, którzy uczestniczyć będą w dalszej rywalizacji. Każdego miesiąca uczniowie zmierzą się z zadaniami matematycznymi z określonego działu, otrzymując punkty, które będą przeliczane na punktację do klasyfikacji. Po każdej kolejce pojawi się klasyfikacja uczniów wraz z dotychczas uzyskaną liczbą punktów. W czerwcu po zsumowaniu wszystkich kolejek wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody (sponsorem konkursu jest między innymi Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej), osoby zaś kończące szkołę i zdobywcy najniższych miejsc opuszczą ekstraklasę, zaś miejsca te zostaną uzupełnione w kolejnych eliminacjach we wrześniu 2015 roku. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności matematycznych i lepsze przygotowanie do matury. Poniżej prezentujemy uczestników tegorocznej Ekstraklasy Matematycznej wyłonionych w drodze eliminacji:

1. Kopeć Robert (3B)
2. Gniedziejko Bartłomiej (3B)
3. Konstańczuk Paweł (3B)
4. Kunicka Karolina (3B)
5. Czaplejewicz Mieszko (2B)
6. Marcińczyk Robert (2B)
7. Krahel Weronika (2C)
8. Żuk Agnieszka (2D)
9. Jurczak Agnieszka (2B)
10. Kukuć Tomasz (2B)
11. Horosz Mateusz (2B)
12. Piruta Joanna (1B)
13. Budnik Karolina (1B)
14. Czarkowski Marek (1B)
15. Kozłowska Kinga (1C)
16. Sićko Maciej (1B)
17. Walenciej Patryk (1B)
18. Kopeć Agnieszka (1A)