Manewry klas mundurowych w Dąbrowie Białostockiej na półmetku…

Po raz drugi w tym roku szkolnym w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbywają się manewry klas mundurowych. Rozpoczęły się w piątek 13 listopada 2015 i potrwają do niedzieli. Są to już 15 manewry klas mundurowych w historii szkoły . W zajęciach uczestniczą głównie uczniowie klas pierwszych i drugich. Oprócz typowych zajęć integracyjnych, młodzież ma okazję do zapoznania się z elementami musztry, sprawdzenia się w ćwiczeniach sportowych oraz grach terenowych. W piątek uczniowie klas mundurowych mieli nocne zajęcia terenowe. Nie zabrakło także integracyjnej dyskoteki. Niewątpliwą atrakcją jest także mieszkanie w budynku szkoły pod namiotem zbudowanym samodzielnie przez uczniów...

Czytaj dalej

Patronat Marszałka dla projektu.

Z przyjemnością informujemy, iż swoim Patronatem  objął  projekt „Odczytywanie popiołów – śladami dąbrowskich Żydów” Marszałek Województwa Podlaskiego . Jest to kolejny spośród samorządów, poza gminnym i powiatowym, którego przedstawiciele zadeklarowali wsparcie tego przedsięwzięcia. Dziękujemy.

Patronat Marszałka

Czytaj dalej

Śpiewająco w Narodowe Święto Niepodległości w Warszawie

Na zaproszenie Akademii Obrony Narodowej grupka uczniów II klasy mundurowej (Kamila Łomoć, Karol Harasim, Marcin Grygo, Fryderyk Jurgielewicz, Mateusz Żmurda, Karol Haponik  i Mateusz Horosz) pod opieką Edyty Budnik i Janusza Bielawskiego udała się na obchody Narodowego Święta Niepodległości do Warszawy. Nasi uczniowie uczestniczyli w „Pikniku Niepodległościowym”, w trakcie którego można było zwiedzać park militarny, postrzelać z broni pneumatycznej lub w okularach alkogogle doświadczać  rzeczywistość. Jednakże głównym celem wyjazdu był udział w konkursie . „Śpiewać każdy może …” Jego zwycięzca będzie miał możliwość wzięcia udziału bez wstępnych eliminacji w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej dla Młodzieży Klas Mundurowych zaplanowa...

Czytaj dalej

Uroczyste obchody Święta Niepodległości.

W dniu 10 listopada 2015 roku w szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Apel rozpoczął się hymnem i przemówieniem dyrektora szkoły Jarosława Budnika, który zwrócił uwagę na znaczenie patriotyzmu dla współczesnej młodzieży . Przemówienie zakończyło się cytatem z Księdza Piotra Skargi ” Wszechmogący, Wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie”. Następnie występ artystyczny w przygotowaniu młodzieży pod opieką Krystyny Kopańko nawiązał do historii Polski od XVIII do XX wieku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej

Uratuj Życie!!

W dniu 03.11.15 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca chorób krwi, białaczek i sposobów ich leczenia.

Czytaj dalej

Spotkanie z nowym samorządem…

5 listopada 2015 roku odbyło się spotkanie dyrektora szkoły z przedstawicielami samorządu uczniowskiego. Przewodniczący SU Karol Harasim przedstawił propozycje działań uczniowskich na obecny rok szkolny. Wśród zaproponowanych znalazły się: organizacja otrzęsin, dyskoteki andrzejkowej, piątki tematyczne (w ostatni piątek miesiąca uczniowie przychodzą we wskazanym stroju) ,  choinka życzeń, piknik szkolny i inne tematy o których wkrótce poinformujemy. Dyrektor Jarosław Budnik przedstawił zakres zadań samorządu oraz zaproponował udział w „odnowieniu” konstytucji szkoły, będącej zbiorem praw i obowiązków uczniowskich i kompetencji samorządu. Rozmowa dotyczyła także kwestii udziału uczniów w Radzie Szkoły oraz umocowania prawnego tego podmiotu.

Kolejne, ro...

Czytaj dalej

Uroczystości 1 września przy pomniku gen. Nikodema Sulika [Galeria]

Wystawa przy pomniku była poświęcona śladom Korpusu Ochrony Pogranicza. Prezentuje Polskie Termopile czyli Wiznę – Górę Strękową, gdzie kpt. Raginis bronił się z garstką żołnierzy i wysadził się w bunkrze by nie dostać się w ręce żołnierzy Wermachtu.

Czytaj dalej

Joanna Piruta otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów

3 listopada 2015 roku wręczone zostały Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość miała miejsce na hali sportowej VI LO w Białymstoku. W imieniu premiera stypendium wręczyli Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel i Wicewojewoda Podlaski Wiesław Żyliński.  Jedną z wyróżnionych została uczennica naszej szkoły Joanna Piruta. Gratulujemy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej

3 listopada – dyżur nauczycielski

3 listopada 2015 roku w godzinach 15.00 – 16.30 w szkole na rodziców uczniów klas I-III oczekują nauczyciele z informacją o frekwencji, ocenach i zachowaniu. Zapraszamy.

Czytaj dalej

Pamięci Generała Nikodema Sulika …

30 października przy grobie generała Nikodema Sulika i jego małżonki Anieli przy kościele p.w. św. Anny w Kamiennej Starej odbyły się obchody dnia Wszystkich Świętych. Podczas uroczystości w wojskowej asyście złożono wieńce i zapalono znicze pamięci.

Z inicjatywą zorganizowania uroczystości wystąpiła Wojskowa Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jerzego z Białegostoku i ksiądz komandor porucznik Zbigniew Rećko. Uroczystości poprzedziła ekumeniczna modlitwa prowadzona przez kapelanów Duszpasterstwa Wojska Polskiego. Kwiaty przy grobie generała złożyli Burmistrz i Sekretarz Gminy Dąbrowa Białostocka,dowódcy i żołnierze 18 Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku, funkcjonariusze Straży Granicznej, a także dyrekcja i samorząd uczniowski Zespołu Szkół im...

Czytaj dalej